Audiofilskie słuchawki gamingowe Audeze LCD-GX

14 maja 2019 Sprzęt

Podczas tegorocznej wystawy High End 2019 w Monachium marka Audeze zaprezentowała pierwsze słuchawki gamingowe LCD-GX bazujące na autorskich rozwiązaniach technicznych. Rynkowa premiera nowego modelu została zapowiedziana na lipiec.

W słuchawkach zastosowano konstrukcję z opatentowanymi magnesami Fluxor™ i ultracienkimi membranami Uniforce™, zapewniającymi niesamowitą - jak mówi producent - odpowiedź impulsową. Są tu także zaawansowane magnetyczne przetworniki planarne LCD-GX, od dwóch do czterech razy większe niż w innych słuchawkach dla graczy. Wszystko to ma gwarantować doskonały dźwięk i reakcję basu nie tylko w przypadku gier, lecz także podczas monitorowania, miksowania i edycji audio.

Audeze LCD-GX są produkowane ręcznie w kalifornijskiej fabryce Audeze. Mają magnezową obudowę i wokółuszne muszle wypełnione pianką z efektem pamięci. Mikrofon jest odłączany, ma przycisk wyciszenia i montuje się go na ramieniu typu gęsia szyja, dzięki czemu można go łatwiej ustawić.

Czytaj również testy z kategorii: Słuchawki

Słuchawki Audeze LCD-GX

Wyposażenie Audeze LCD-GX  obejmuje również standardowy przewód słuchawek z serii LCD, gdy użytkownik nie będzie korzystał z mikrofonu, oraz rozgałęźnik/adapter w przypadku odseparowanych sygnałów dla mikrofonu i słuchawek.

Do każdej pary słuchawek jest dołączony także piankowy pop filtr pozwalający jeszcze bardziej zredukować niepożądany szum, a tym samym poprawić czystość głosu.

Nominalną cenę detaliczną słuchawek na polskim rynku poznamy w chwili wprowadzenia produktu do sprzedaży.

Źródło: Audio Klan

AUDEZE testy
Live Sound & Installation marzec 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta marzec 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista marzec 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio marzec 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio marzec 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu