Audeze LCD-S20 - technologia SLAM
Inżynierowie Audeze zaimplementowali w LCD-S20 system SLAM (Symmetric Linear Acoustic Modulator), który zadebiutował wcześniej we flagowym elektrostatycznym modelu CRBN2.
Technologia ta wykorzystuje precyzyjnie dostrojone kanały akustyczne, które selektywnie wzmacniają niskie częstotliwości i optymalizują pracę membrany. W rezultacie otrzymujemy, jak czytamy w informacji prasowej, "niezwykle głęboki i precyzyjny bas, zachwycający dynamiką i naturalnym uderzeniem nawet przy maksymalnych poziomach głośności".
Ergonomia i jakość wykonania
Słuchawki zostały wyposażone w system zawieszenia z regulowanym, skórzanym pałąkiem i miękkie nauszniki z pamięcią kształtu wypełnione specjalnym żelem. Konstrukcję wykonano z wysokiej jakości materiałów, takich jak magnez, aluminium czy stal. Poduszki nauszników są mocowane magnetycznie, można je wymienić lub dopasować do indywidualnych preferencji.
Czytaj również nasze testy słuchawek Audeze
Zastosowanie
Zamknięta konstrukcja Audeze LCD-S20 zapewnia izolację od otoczenia, co sprawia, że słuchawki doskonale sprawdzą się w warunkach studyjnych. Eliminują zewnętrzne zakłócenia i zapobiegają przedostawaniu się dźwięku do mikrofonów podczas sesji nagraniowych. Marc Urselli, trzykrotny zdobywca nagrody Grammy, określił je jako "przełom dla słuchawek używanych podczas nagrywania w studio".
Audeze LCD-S20 - przetworniki planarne
Sercem słuchawek są potężne 90-milimetrowe przetworniki planarne. Nie zabrakło także flagowych rozwiązań Audeze – magnesów Fluxor i cewek Uniforce, które mają gwarantować przejrzystość, trójwymiarową scenę dźwiękową i niemal zerowe zniekształcenia. Technologie znane dotąd z najdroższych modeli marki zostały teraz udostępnione w bardziej przystępnej formie.
Współpraca
Model Audeze LCD-S20 charakteryzuje się przyjazną impedancją 18 Ω. Przekłada się na doskonałą współpracę z szeroką gamą urządzeń – od wzmacniaczy słuchawkowych, przez interfejsy audio, po laptopy i urządzenia mobilne. Pasmo przenoszenia zawiera się w zakresach od 10Hz do 40kHz, zniekształcenia wynoszą mniej niż 0,1% przy 100dB SPL.
Źródło: Audio Klan