PX7, PX5, PI4, PI3 - nowe słuchawki Bowers & Wilkins

23 września 2019 Sprzęt

Bowers & Wilkins zaprezentował właśnie swoje cztery nowe modele słuchawek bezprzewodowych, oznaczone symbolami PX7, PX5, PI4 i PI3. W każdym z nich zastosowano niestandardowe przetworniki, opracowane specjalnie pod kątem stylu użytkowania poszczególnych modeli.

Co więcej, dzięki adaptacyjnej technologii aptX możemy korzystać z dobrodziejstw bezprzewodowej technologii high-res podczas strumieniowania w jakości 96/24 i aktywnej redukcji hałasu, która działa przy szesnastokrotnej częstotliwości próbkowania, aby zapewnić najwyższą wydajność bez negatywnego wpływu na jakość dźwięku.

Bowers & Wilkins PX7

PX7 to model wokółuszny, który dzięki adaptacyjnej aktywnej redukcji hałasu automatycznie reaguje na zmianę otoczenia. Ma wbudowany akumulator zapewniający energię na 30 godzin pracy i oferuje funkcję 15-minutowego szybkiego ładowania umożliwiającego słuchanie muzyki przez kolejne sześć godzin.

Bowers & Wilkins PX7 wykorzystują czujniki zbliżeniowe – wystarczy odchylić słuchawkę, aby usłyszeć co dzieje się wokół nas, a samo odtwarzanie muzyki zostało wstrzymane. Ponowne zbliżenie słuchawki do ucha sprawia, że muzyka znowu zaczyna wybrzmiewać.

W słuchawkach zastosowano ponadto tryb "pass through", który wstrzymuje odtwarzanie muzyki i redukcję hałasu, aby umożliwić słuchanie dźwięków otoczenia.

Czytaj również testy słuchawek Bowers & Wilkins

Bowers & Wilkins PX7

Bowers & Wilkins PX5

Bowers & Wilkins X5 to model nauszny, wyposażony w 35-milimetrowe przetworniki. Podobnie jak flagowy model, PX5 wykorzystują adaptacyjny układ aktywnej redukcji hałasu, który skutecznie ogranicza ilość dźwięków przedostających się do naszych uszu z zewnątrz, bez negatywnego wpływu na jakość brzmienia.

Słuchawki są wyposażone w akumulator pozwalający na 25 godzin pracy, wystarczy ponadto jednak kwadrans, aby dostarczyć ilość energii niezbędną do trzech godzin słuchania muzyki. Użytkownicy tego modelu mogą korzystać z zalet wbudowanej inteligencji oraz trybu "pass through".

Bowers & Wilkins PX5

Bowers & Wilkins PI4

Spośród dwóch najnowszych modeli dousznych Bowers & Wilkins PI4 są bardziej zaawansowaną konstrukcją. Są wyposażone w 14-milimetrowe przetworniki, nowy kodek aptX oraz układ aktywnej redukcji hałasu.

Ten ostatni, wykorzystując specjalne mikrofony, skutecznie minimalizuje przedostawanie się do uszu szumu ruchu ulicznego oraz odgłosów obecnych w przestrzeni publicznej oraz biurowych wnętrzach, nie wpływając przy tym na jakość brzmienia - zapewnia producent.

Słuchawki na jednym ładowaniu mogą pracować 10 godzin. Oferują poza tym funkcję szybkiego ładowania, która pozwala w 15 minut zgromadzić zapas energii wystarczający na trzy godziny pracy. W codziennym użytkowaniu doskonale sprawdza się nowatorskie rozwiązanie opracowane przez projektantów Bowers & Wilkins.

Po wyjęciu PI4 z uszu wbudowane magnesy pozwalają spiąć obie słuchawki, automatycznie wstrzymując odtwarzanie dźwięku. Wystarczy jednak rozpiąć słuchawki i ponownie umieścić je w uszach, aby zacząć słuchanie muzyki w miejscu, w którym odtwarzanie zostało przerwane. PI4 są odporne na wodę/zachlapanie i udostępniają tryb "pass through".

Bowers & Wilkins PI4

Bowers & Wilkins PI3

Model PI3 jest najmniejszym spośród czterech nowości słuchawkowych Bowers & Wilkins, ale tylko pod względem rozmiarów – od strony brzmieniowej jest to w pełni dojrzała konstrukcja. Wszystko dzięki technologii Bowers & Wilkins Hybrid Dual Driver, która w jednej obudowie integruje dwa specjalnie zaprojektowane przetworniki.

Zbalansowany głośnik zapewnia przejrzystość wysokich tonów, drugi z głośników dba o naturalność średnich i niskich tonów, przy czym obydwa przetworniki zasilane są przez osobne wzmacniacze, co pozwala uzyskać pełny, mocny dźwięk.

Bowers & Wilkins PI3 mają wbudowane akumulatory zapewniające energię na osiem godzin pracy. Także i w tym modelu dostępna jest funkcja szybkiego ładowania (15 minut), wydłużająca czas pracy o dwie godziny. Funkcjonalność słuchawek zwiększa odporność na wodę/zachlapanie.

Bowers & Wilkins PI3

Z myślą o nowych użytkownikach została przygotowana nowa wersja aplikacji (kompatybilna wstecznie). Umożliwia m.in. personalizowanie ustawień układu redukcji hałasu i zarządzanie połączeniami.

Jako pierwsze na rynku zadebiutują słuchawki PX5. Model będzie dostępny w dwóch kolorach - niebieskim i gwiezdnej szarości, w ceni 1299 zł. W listopadzie do sprzedaży trafią flagowe PX7 oraz PI4.

Te pierwsze będą oferowane w kolorze srebrnym oraz gwiezdnej szarości, i w cenie 1799 zł. Za PI4 trzeba będzie zapłacić 1299 zł, niezależnie od wybranego koloru (czarny, złoty, srebrny).

Trzy kolory do wyboru (niebieski, złoty i gwiezdna szarość) będą mieli klienci zainteresowani słuchawkami PI3, które pojawią się w sprzedaży w I kwartale przyszłego roku w cenie 899 zł.

Źródło: Audio Klan

Może Cię zainteresować
BOWERS & WILKINS testy
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta sierpień 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio wrzesień 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu