Nowe funkcje dla słuchawek Bowers & Wilkins PI3, PI4, PX5 i PX7

19 grudnia 2019 Sprzęt

Bowers & Wilkins przygotował nową wersję aplikacji i nowe oprogramowanie dla czterech modeli słuchawek: PI3, PI4, PX5 i PX7. Wśród kluczowych zmian znalazły się m.in. udoskonalony tryb przenikania dźwięków otoczenia, jeszcze wygodniejsza w użyciu funkcja automatycznego łączenia Bluetooth, a także możliwość wyświetlania poziomu naładowania baterii w aplikacji Headphones.

Bowers & Wilkins przygotował nową wersję aplikacji (v.2.2.0) umożliwiającej sterowanie funkcjami słuchawek PI3, PI4, PX5 (fot.powyżej) i PX7 z poziomu smartfona lub tabletu. Teraz będziemy mogli przesuwać palcem od prawej do lewej, aby wyświetlić różne elementy, takie jak ustawienia i redukcja hałasu. Kluczowe funkcje pozostaną te same. Pojawi się także "Soundscapes", czyli kolekcja ośmiu ciekawych środowisk akustycznych, jak "Burza", "Plaża", "Wodospad" i wiele innych.

Elementem aplikacji jest zaktualizowana wersja oprogramowania (v1.1) dla czterech nowych modeli słuchawek. W tym aspekcie też pojawiły się udogodnienia. Jednym z nich jest udoskonalony tryb przenikania dźwięków otoczenia. Teraz możemy regulować głośność muzyki/treści wtedy, gdy włączony jest tryb Ambient Pass-Through. Poziom głośności zostanie zapamiętany po wyłączeniu słuchawek.

Czytaj również testy słuchawek Bowers & Wilkins

Bowers & Wilkins PI3
Bowers & Wilkins PI3
Słuchawki Bowers & Wilkins PI4
Bowers & Wilkins PI4

Pomocne może okazać się także wprowadzenie procentowego wskaźnika poziomu naładowania baterii wyświetlanego w aplikacji Headphones (wymagana aplikacja Headphones w wersji v2.3 lub nowszej).

Projektanci zmodyfikowali ponadto preferencje ponownego podłączania urządzeń Bluetooth - teraz z poziomu aplikacji można zdecydować, czy przy ponownym nawiązywaniu połączenia Bluetooth słuchawki będą automatycznie parowały się z ostatnio podłączonym urządzeniem, czy też z preferowanym "podstawowym" urządzeniem (wymagana aplikacja Headphones w wersji v2.3 lub nowszej).

Czytaj również nasze pozostałe testy urządzeń Bowers & Wilkins  

Bowers & Wilkins PX5
Bowers & Wilkins PX5
Bowers & Wilkins PX7
Bowers & Wilkins PX7

Jeszcze większa jest teraz fektywność działania automatycznego łączenia Bluetooth (po wyczerpaniu się energii w akumulatorze lub wybudzeniu z trybu uśpienia) oraz funkcji zatrzymującej/wznawiającej odtwarzanie, np. po zsunięciu słuchawek na szyję i ich ponownym założeniu na głowę.

Najnowsza wersja aplikacji oraz aktualizacja oprogramowania zostaną udostępnione już wkrótce.

Źródło: Audio Klan

Może Cię zainteresować
BOWERS & WILKINS testy
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta sierpień 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio wrzesień 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu