Nowe telewizory LG na CES 2020

07 stycznia 2020 Sprzęt

LG wzbogaciło swoje portfolio o 14 nowych modeli OLED, w tym trzy telewizory 4K Ultra HD z inspirowanej sztuką serii GX Gallery, 88- i 77-calowe telewizory Real 8K oraz telewizor o przekątnej 48 cali – nowość w kategorii OLED. Wszystkie są wyposażone w funkcje oparte na sztucznej inteligencji.

W telewizorach LG OLED 8K i 4K, a także w telewizorach LG NanoCell 8K, zastosowano zaawansowane technologie, m.in. nowy inteligentny procesor α (Alpha) 9 Gen 3. Dzięki zwiększonej mocy obliczeniowej i algorytmom głębokiego uczenia podwyższa on np. jakość obrazu.

Prawdziwa rozdzielczość 8K Ultra HD

Telewizory LG OLED ZX Real 8K z roku 2020, o rozdzielczości czterokrotnie większej od 4K i 16-krotnie większej od FHD spełniają wymagania specyfikacji 8K Ultra HD opracowanej przez stowarzyszenie CTA (Consumer Technology Association).

Parametry 88- i 77-calowych telewizorów LG OLED przewyższają też kryteria zalecane przez Międzynarodowy Komitet ds. Metrologii Wyświetlaczy (ICDM), dzięki czemu modele te jako jedne z pierwszych uzyskały od stowarzyszenia CTA nowe logo 8K Ultra HD.

Czytaj również: Pierwszy telewizor 8K LG NanoCell do kupienia w Polsce

LG OLED Signature 8K TV
LG OLED Signature 8K TV

Nowa wielkość telewizora OLED

Oprócz nowych wersji dwóch popularnych serii 4K UHD (modeli CX i BX) z ekranami o przekątnych 77, 65 i 55 cali, na rok 2020 LG przygotowało też telewizor OLED z matrycą o zupełnie nowej wielkości – 48 cali.

Ze względu na ponad 8 milionów pikseli umieszczonych na wyświetlaczu o przekątnej 48 cali, ten telewizor 4K UHD (model OLED48CX) zapewnia wyjątkową ostrość obrazu o gęstości pikseli porównywalnej z 96-calową matrycą o rozdzielczości 8K.

Trzon linii telewizorów LG NanoCell na rok 2020 stanowi sześć modeli Real 8K (75- i 65-calowe z serii Nano99, Nano97 oraz Nano95), spełniających wymagania pozwalające na oznaczenie logo 8K UHD przyznawanym przez stowarzyszenie CTA.

LG OLED TV R8CX
LG OLED TV R8CX

 

Telewizory są wyposażone w matrycę OLED z pikselami emitującymi światło i pozwalającą na uzyskanie absolutnej czerni, obsługują także format Dolby Vision IQ i nowy tryb Filmmaker Mode™ opracowany przez UHD Alliance.

Dolby Vision IQ zapewnia telewizorom dostęp do nowych, inteligentnych funkcji pozwalających na optymalizowanie jakości obrazu, tak aby była zgodna z zamysłem twórców – niezależnie od warunków oświetleniowych i gatunku filmu.

Nowy tryb Filmmaker Mode, wspierany przez czołowych hollywoodzkich reżyserów, pozwala na wyświetlanie obrazu zgodnie z ich zamierzeniami. Wszystko to dzięki możliwości wyłączenia niektórych efektów post produkcyjnych, takich jak wygładzanie ruchu, redukcja szumów i wyostrzanie przy idealnym zachowaniu prawidłowych proporcji obrazu, kolorów i liczby wyświetlanych klatek na sekundę.

Telewizory LG OLED i NanoCell z roku 2020 są wyposażone w nagradzany system operacyjny LG webOS, który pozwala na korzystanie z ogromnego wyboru treści udostępnianych przez ogólnoświatowych dostawców za pośrednictwem aplikacji i usług, takich jak Disney+, Netflix czy CBS All Access.

LG OLED TV WX
LG OLED TV WX

Nowością w roku 2020 jest aplikacja Apple TV umożliwiająca konsumentom subskrypcję i oglądanie kanałów Apple TV+ oraz Apple TV, a także dostęp do biblioteki wideo iTunes oraz kupowanie lub wypożyczanie filmów i programów TV z oferty liczącej ponad 100 000 pozycji. Z aplikacji Apple TV będą mogli w tym roku korzystać także użytkownicy telewizorów LG z oferty na lata 2018 i 2019.

Telewizory LG dla graczy i fanów sportu

A teraz coś dla graczy - LG jest pierwszym producentem oferującym telewizory kompatybilne z technologią NVIDIA G-SYNC® pozwalającą na uniknięcie rozrywania obrazu oraz powstawania innych niekorzystnych artefaktów. LG w bieżącym roku rozszerzy dostępność tej funkcji na 12 modeli OLED.

Telewizory LG OLED z roku 2020 jako pierwsze w branży zostały wyposażone w tryb HGiG Mode opracowany przez Gaming Interest Group, który po podłączeniu kompatybilnej konsoli pozwala na wyświetlanie obrazu HDR zgodnego z zamysłem twórców gier. HGiG jest organizacją zrzeszającą firmy z branży gamingowej oraz producentów wyświetlaczy, która opracowuje standardy na potrzeby gier z obrazem HDR.

LG G-SYNC OLED
LG G-SYNC OLED

Obraz wyświetlany przez telewizory LG OLED powoduje mniejsze zmęczenie wzroku, co jest ważną zaletą podczas długotrwałych rozgrywek. Certyfikat Eye Comfort Display przyznany przez renomowane laboratorium badawcze TÜV Rheinland potwierdza, że telewizory LG OLED umożliwiają regulację natężenia niebieskiego światła, nie migoczą i zapewniają najwyższą jakość obrazu niezależnie od kąta patrzenia. Matryce LG OLED spełniają wszystkie wymagania TÜV, w tym dotyczące szerokiej palety barw oraz poszerzonego zakresu tonalnego HDR.

Telewizory oferują częstotliwość odświeżania 120 Hz, gwarantowaną przez nowy inteligentny procesor α9 Gen 3 oraz funkcje opracowane specjalnie z myślą o transmisjach sportowych. Funkcja Sports Alert pomaga śledzić rozgrywki ulubionych drużyn oraz powiadamia użytkowników o najnowszych wynikach.

Użytkownicy mogą wybierać ulubione zespoły w różnych dyscyplinach, takich jak piłka nożna, futbol amerykański, baseball, itp., aby otrzymywać automatyczne informacje o rozpoczęciu meczu, zdobytych punktach oraz zakończeniu gry.

Entuzjaści sportu docenią też podwyższoną jakość dźwięku. Aby zwiększyć dynamikę obrazu dźwiękowego i odtworzyć akustykę prawdziwego stadionu, można podłączyć telewizor do głośników Bluetooth.

LG Signature 8K ZX
LG Signature 8K ZX

Źródło: LG

Videotesty
Wzmacniacz zintegrowany Luxman L-509X
Video test Wzmacniacz zintegrowany Luxman L-509X
Luxman L-509X - najdroższy w ofercie firmy wzmacniacz zintegrowany -...
6:07
Live Sound & Installation marzec 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta marzec 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista marzec 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio kwiecień 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio marzec 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu