Pierwszy telewizor 8K LG NanoCell do kupienia w Polsce

30 grudnia 2019 Sprzęt

Najbardziej zaawansowany i największy z modeli linii LG NanoCell, 75-calowy telewizor 75SM9900PLA jest już dostępny w LG Premium Brand Store w Warszawie.

Może Cię zainteresować

Nowy telewizor LG NanoCell ma zapewniać prawdziwą rozdzielczość 8K. O dobrej rozdzielczości świadczą liczba pikseli oraz modulacja kontrastu. Im jest ona większa, tym lepsza będzie jakość obrazu. Według organizacji ICDM (Międzynarodowy Komitet ds. Metrologii Obrazu) modulacja kontrastu podczas definiowania rozdzielczości musi wynosić przynajmniej 50%. W przypadku LG NanoCell 8K to aż 88%.

Dzięki temu telewizor zapewnia szczegółowy obraz i kontrast, bardzo dobre odwzorowanie kolorów w najwyższej rozdzielczości. Na jakość obrazu wpływają również wykorzystywane w technologii LG NanoCell nanocząsteczki oczyszczające kolory i zapewniające żywszy, a tym samym bardziej realistyczny obraz w rozdzielczości 8K.

Telewizor 8K LG NanoCell

Głęboka czerń i większy kontrast to zaś zasługa technologii przyciemniania lokalnego zoptymalizowanej pod kątem rozdzielczości 8K. Obraz jest ponadto poddawany analizie przez inteligentny procesor Alpha 9 drugiej generacji. Treści 2K lub 4K są skalowane do niezwykle jakości 8K, zwiększając ilość widocznych detali. LG NanoCell 8K, mający przekątną ekranu 75 cali, zachowuje przy tym precyzję odwzorowania kolorów bez względu na miejsce, z którego będziemy oglądać wyświetlane na nim treści.

Telewizor LG NanoCell 8K jest już dostępny w Warszawie w pierwszym w Europie LG Brand Store w Domu Mody Klif, a jego cena została ustalona na 25,999 złotych. Brand Store to jedyne miejsce, w którym można zobaczyć i kupić produkty premium od LG. W październiku został tam sprzedany pierwszy w Europie, mierzący aż 88-cali, telewizor LG OLED 8K – w zaledwie dwa tygodnie po premierze.

Telewizor 8K LG NanoCell

Źródło: LG

LG testy
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta sierpień 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista maj - czerwiec 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio lipiec 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio lipiec - sierpień 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu