Głośniki bezprzewodowe Sony SRS-RA5000 i SRS-RA3000

08 stycznia 2021 Sprzęt

Już w lutym Sony wprowadzi do swojego portfolio dwa nowe głośniki bezprzewodowe: SRS-RA5000 i SRS-RA3000. Reprodukują dwukanałowy dźwięk i bazują na technologiach Immersive Audio Enhancement i 360 Reality Audio.

Może Cię zainteresować

Algorytm Immersive Audio Enhancement pozwala przekształcać dwukanałowe nagrania stereo w taki sposób, by dźwięk wypełniał całe pomieszczenie. Odtwarzanie utworów 360 Reality Audio (zawierają dane o rozmieszczeniu dźwięków w przestrzeni) z oferty współpracujących serwisów muzycznych jest możliwe po ściągnięciu aplikacji Sony | Music Center*.

Sony SRS-RA5000 ma dodatkowo atest Hi-Res Audio, gwarantuje więc lepszy dźwięk przy słuchaniu nagrań o wysokiej rozdzielczości. Za pomocą ww. aplikacji głośniki można obsługiwać z dowolnego miejsa w domu.

Dzięki trzem jednostkom zwróconym do góry muzyka rozchodzi się pionowo, a trzem jednostkom umieszczonym pośrodku - poziomo. Wysoko wydajne magnesy neodymowe i membrany MRC w jednostkach głośnikowych pozwalają połączyć mocne brzmienie z małym wymiarami głośnika. Całości dopełnia subwoofer.

Czytaj również test głośnika bezprzewodowego Sony SRS-X9

Z kolei Sony SRS-RA3000 jest wyposażony w jednostkę pełnozakresową, moduł rozprzestrzeniający dźwięk we wszystkie strony oraz dwie membrany bierne będące źródłem głębokiego basu. Wzajemnie nakładające się liniowe jednostki wysokotonowe tworzą skierowane do góry czoło fali, dzięki czemu dźwięk rozchodzi się w pionie. Dodajmy, że RA3000 jest odporny na wilgoć (ale nie wodoodporny!), więc można go postawić w kuchni lub łazience.

Głośniki Sony SRS-RA5000 i Sony SRS-RA3000 oferują funkcję kalibracji dźwięku, która dostosowuje brzmienie do warunków pracy. Przytrzymanie przycisku Immersive Audio Enhancement na modelu SRS-RA5000 rozpoczyna szczegółową kalibrację, korygowanie dźwięku z głośnika SRS-RA3000 wykonywane odbywa się automatycznie podczas słuchania utworów. Aby ponowić kalibrację, na przykład po przeniesieniu głośnika do innego pomieszczenia, wystarczy go włączyć.

Nowe głośniki Sony są zgodne z urządzeniami z Asystentem Google wyposażonymi w technologię Chromecast built-in oraz z urządzeniami z asystentem Amazon Alexa (asystenci nie są dostępni we wszystkich językach i krajach/regionach).

Czytaj również pozostałe testy urządzeń Sony

Funkcja odtwarzania w wielu pomieszczeniach pozwala włączać różne utwory w różnych pokojach lub słuchać jednakowej muzyki w całym domu z grup głośników skonfigurowanych w aplikacji Google Home lub Amazon Alexa.

Sony SRS-RA5000 i Sony SRS-RA3000 można bezprzewodowo łączyć z kompatybilnymi telewizorami BRAVIA**. Oba modele są wyposażone w łącza Wi-Fi i Bluetooth®, Spotify Connect i Chromecast built-in, a SRS-RA5000 dodatkowo w technologie NFC. Głośniki można zatem parować ze smartfonami i tabletami.

Głośniki są dostępne w wersji czarnej z kontrastującymi elementami w kolorze miedzi. Dołączy do nich także Sony SRS-RA3000 w obudowie pokrytej jasnoszarą tkaniną ze srebrnymi akcentami.

Czytaj również testy z kategorii Głośniki bezprzewodowe

* Może być wymagana subskrypcja we współpracującym internetowym serwisie muzycznym. Mogą obowiązywać regulaminy, warunki, konta i płatności określone przez podmioty zewnętrzne. Dostępność współpracujących serwisów zależy od kraju/regionu.

** Połączenie bezprzewodowe z wykorzystaniem technologii Bluetooth. Wymagany jest telewizor BRAVIA obsługujący profil Bluetooth A2DP (Advanced Audio Distribution Profile). Odpowiednie modele telewizorów można sprawdzić na www.sony.net/bluetooth-connection.

Newsletter image
NEWSLETTER
Subskrybuj,
pobierz e-wydanie AUDIO,
bądź na bieżąco
Close icon
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta styczeń 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista listopad - grudzień 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio grudzień 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio styczeń 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu