Solaris X i KANN ALPHA Urbanely Blue - dwie premiery Astell&Kern

21 lipca 2021 Sprzęt

Astell&Kern zaprezentował niedawno dwa produkty, z których jeden jest nowy i zalicza właśnie rynkowy debiut. Są nimi odtwarzacz plików wysokiej rozdzielczości KANN ALPHA w nowej wersji kolorystycznej oraz słuchawki dokanałowe Solaris X, opracowane we współpracy z amerykańską firmą Campfire Audio.

Astell&Kern Solaris X

Astell&Kern Solaris X to słuchawki dokanałowe, bazujące na flagowcu Campfire Audio, czyli modelu Solaris 2020. Zostały jednak zaprojektowane i dostrojone specjalnie do współpracy z odtwarzaczami marki Astell&Kern.

Jak mówi producent, słuchawki oferuja "pełne, nasycone a jednocześnie rozdzielcze i referencyjne brzmienie". Kto chce stać się ich właścicielem, musi się spieszyć, ponieważ Solaris X zostały wyprodukowane w wersji limitowanej, a dokładnie w liczbie 500 egzemplarzy. Do Polski trafi zaledwie 15 sztuk.

Astell&Kern Solaris X są ręcznie składane w Portland w stanie Oregon z wykorzystaniem najnowszych zdobyczy techniki i zastosowano w nich wiele unikalnych rozwiązań.

Czytaj również testy urządzeń Astell&Kern

Słuchawki Astell&Kern Solaris X

  • Przetworniki

Zacznijmy od konstrukcji komory akustycznej. Specjalnie dla tego modelu powstał autorski przetwornik typu zbalansowana armatura. Jest on nieco mniejszy niż jego poprzednik a pomimo tego oferuje tak samo szerokie pasmo w wysokich rejestrach, całkowicie pozbawione - jak zapewnia producent - sybilantów, przez co dźwięk nie jest w żadne sposób męczący.

Przetwornik współpracuje z unikalnym i opatentowanym przez Campfire Audio systemem T.A.E.C. System ten to specjalna konstrukcja komory przed przetwornikiem wysokotonowym, która sprawia, że gra on bezpośrednio do ucha. A to z kolei zapewnia realizm przekazu najwyższych częstotliwości.

Kolejny przetwornik armaturowy zapewnia bogate przekazanie częstotliwości średnich, a specjalny przetwornik dynamiczny o średnicy 10 mm jest zoptymalizowany do pracy w specjalnie dostrojonej komorze. Poprzez zastosowanie konkretnych wielkości wewnętrznych przestrzeni, zarówno przed, jak i za przetwornikami, możliwe jest uzyskane dźwięku o ogromnej skali z mniejszych przetworników.

Słuchawki Astell&Kern Solaris X

  • Obudowa i akcesoria

Każda słuchawka ma wydrukowaną w technice 3D wewnętrzną strukturę komór. Sprawia to, że każdy przetwornik pracuje w optymalnych dla siebie warunkach i zapewnia perfekcyjną integrację w jeden holograficzny i realistyczny przekaz muzyczny.

Słuchawki Astell&Kern Solaris X są dostarczane z nową wersją kabla słuchawkowego typu Litz wykonanego ze srebra o czystości 4N, które jednocześnie posiada specjalną otulinę zapewniającą elastyczność i wygodę użytkowania.

Całość uzupełnia specjalny korkowy pokrowiec wykonywany ręcznie w Portugalii przez osoby niepełnosprawne.

Słuchawki są już w sprzedaży, a można je odsłuchać oraz kupić w cenie 7499 złotych brutto w sieci sklepów HiFiPRO oraz MP3Store.

Słuchawki Astell&Kern Solaris X - akcesoria

Astell&Kern KANN ALPHA

Drugą z nowości, jaką prezentuje koreański producent, jest specjalna wersja kolorystyczna Urbanely Blue odtwarzacza KANN ALPHA. Urządzenie oferuje najwyższej jakości cyfrowy tor audio oraz bardzo mocny wzmacniacz słuchawkowy, a także świetnie zaimplementowaną łączność bezprzewodową wspierającą przesył dźwięku HD.

Astell&Kern KANN ALPHA to już trzecia generacja hi-endowych odtwarzaczy firmy Astell&Kern, która jest w stanie napędzić praktycznie każde, nawet najbardziej wymagające słuchawki na rynku.

Czytaj również: Odtwarzacz przenośny Multi-DAC Astell&Kern SE200 A&futura

Odtwarzacz przenośny Astell&Kern KANN ALPHA

Astell&Kern KANN ALPHA wspiera większość platform streamingowych oraz format Android APK. Oprócz Tidal czy Qubuz możemy zainstalować dodatkowe aplikacje takie, jak np. Spotify, Amazon Music, Apple Music, Audible, BBC Radio, Bandcamp, Deezer, SiriusXM, Tidal, TuneIn.

Od niedawna Kann Alpha zapewnia również pełne wsparcie dla platformy Roon, co umożliwia strumieniowanie audio ze wszelkich zasobów internetowych dostępnych w naszej sieci bezpośrednio do naszego odtwarzacza.

Kann Alpha kosztuje 5890 złotych, a z jego możliwościami można zapoznać się podczas odsłuchów także w sieci sklepów HiFIPro oraz MP3Store.

Źródło: MIP

Może Cię zainteresować
Astell & Kern testy
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta lipiec 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio lipiec - sierpień 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu