Philips TV prezentuje nowe telewizory premium z linii OLED+

31 sierpnia 2021 Sprzęt

Dwa nowe modele telewizorów, jakie Philips TV zamierza wprowadzić na rynek, powstały przy współudziale Bowers & Wilkins. Jest to ponowna kolaboracja obu marek, w wyniku której powstały telewizory z zaawansowanym systemem audio i czterostronnym podświetleniem Ambilight. OLED+986 i OLED+936, bo o nich mowa, trafią do Polski pod koniec 2021 roku. Dodajmy, że model OLED+936 otrzymał nagrodę EISA i tytuł Home Theatre TV 2021-2022.

Philips OLED+986 i Philips OLED+936 są wyposażone w najnowsze panele OLED z wyższą o 20% jasnością szczytową i oferują lepszą jakość obrazu dzięki zastosowaniu dwuchipowego procesora piątej generacji Philips P5 Intelligent Dual Picture.

Przekłada się to na wyższą ostrość, dokładniejsze odwzorowanie kolorów i odcieni skóry oraz lepszy kontrast dla wszystkich źródeł. Takie połączenie może jeszcze bardziej wzbogacić treści Dolby Vision, gdy używany jest specjalny tryb Dolby Bright.

Procesor ze wsparciem sztucznej inteligencji oferuje wykrywanie treści z kategorii Film oraz lepsze wykorzystanie potencjału SI, podczas gdy Ambient Intelligence oraz czujnik światła w urządzeniu pozwalają na optymalizację kontrastu obrazu w jakości SD lub HDR odpowiednio do natężenia oświetlenia w pomieszczeniu.

Philips OLED+986 i Philips OLED+936 oprócz zgodności z HLG, HDR10 i HDR10+ obsługują również technologię HDR10+ Adaptive, która łączy dynamiczne metadane HDR10+ z informacjami o oświetleniu w otoczeniu w czasie rzeczywistym, aby automatycznie zoptymalizować poziom jasności do natężenia światła i w słonecznych pomieszczeniach zwiększyć szczegółowość ciemnych scen.

Lepsza jakość obrazu, czterostronny system Ambilight, HDMI 2.1 z VRR, wsparcie Freesync Premium i G-Sync oraz jedno z najniższych opóźnień wśród telewizorów OLED na 2021 rok spodobają się także graczom.

Powinna spodobać im się ponadto funkcja Fast Motion Clarity, która zapewnia subtelne, ale bardzo realistyczne przejścia między obrazami, zwiększoną ostrość oraz zapobiega migotaniu na dużej powierzchni dzięki pracy z częstotliwością 100 Hz.

Czytaj również testy urządzeń Philips

Philips OLED+986
Philips OLED+986

Philips OLED+986 i Philips OLED+936 są dodatkowo wyposażone w unikalne rozwiązanie zapobiegające wypalaniu matrycy, które wykorzystuje zaawansowaną funkcję wykrywania logo poprzez śledzenie 32 400 stref. W przypadku statycznych elementów procesor stopniowo zmniejsza intensywność lokalnego podświetlenia, aby uniknąć uszkodzenia matrycy, a wszystko to bez wpływu na obraz w innych częściach ekranu.

Oznaczenie Calman Ready informuje, że użytkownicy mogą skorzystać z łatwej i automatycznej kalibracji na profesjonalnym poziomie, która pozwala na precyzyjne ustawienie kolorystyki obrazu zgodnie z przyjętymi standardami branżowymi.

Philips OLED+986 i Philips OLED+936 - dźwięk

Nowe telewizory zyskały gruntownie przeprojektowane i ulepszone głośniki Bowers & Wilkins. Udoskonalony dekoder Dolby Multistream oraz HDMI eARC odpowiadają za bardziej efektywny transfer treści audio.

Philips OLED+986 wyposażono w technologię Tweeter-on-Top model oraz opatentowane przez Bowers & Wilkins membrany Continuum. Oba rozwiązania można znaleźć między innymi w głośnikach Bowers & Wilkins z serii 800 Diamond, które są preferowanym wyborem w przypadku studia nagraniowego Abbey Road Studios, partnera TP Vision.

Czytaj również: Bezprzewodowe słuchawki Philips Fidelio T1

Philips OLED+986
Philips OLED+986

Philips OLED+986 i Philips OLED+936 - wzornictwo

Do produkcji telewizorów wykorzystano transparentną akustycznie tkaninę Kvadrat (przeniesiono ją na górną część obudowy), szkło, metal oraz pozyskiwaną z odpowiedzialnych źródeł skóra Muirhead, którą pokryto pilot zdalnego sterowania. Z przodu głośników pojawiły się ponadto maskownice wykonane z mikrosiatki.

Obudowa głównego głośnika jest zamontowana na podstawie pod telewizorem, zaś głośnik wysokotonowy typu Tweeter-on-Top zamknięto w słynnej metalowej tubie znanej z modelu Nautilus, która poprawia rozpraszanie ciepła ze względu na zwiększoną moc wyjściową nowych wzmacniaczy. Trzy 100 mm przetworniki średnio- i niskotonowe wyposażono w membrany Continuum oraz cewkę drgającą i elementy zwrotnicy o wyższej specyfikacji.

Odsprzężone mocowanie głośnika Tweeter-on-Top zapewnia brak rozmycia związanego z dyfrakcją w obudowie przy odtwarzaniu wysokich tonów, co ma często miejsce w przypadku montażu głośników w większych konstrukcjach.

Dodatkowo wewnątrz głównego systemu audio znajdują się trzy niezależnie izolowane obudowy, z których lewa i prawa również są wyposażone w odsprzężone i zamontowane na przegrodzie głośniki wysokotonowe, a ich rozmieszczenie na dwóch krańcach belki grającej zapewnia wciągające brzmienie charakteryzujące się wyjątkową czystością i szczegółowością.

Czytaj również: Słuchawki Philips Fidelio L3 z ANC w sprzedaży

Philips OLED+936
Philips OLED+936

W zależności od preferencji użytkownika lub specyfiki pomieszczenia modele Philips OLED+986 oraz Philips OLED+936 dają możliwość podłączenia zewnętrznego subwoofera.

Telewizor wspiera dekodowanie Dolby Atmos najnowszej generacji i wirtualizator Atmos, co zapewnia dźwięk przestrzenny.

Philips OLED+986 będzie dostępny pod koniec 2021 r. w rozmiarze 65" i cenie 16 999 zł.

Philips OLED+936 – udoskonalony Dolby Atmos

Philips OLED+936 w porównaniu z poprzednią generacją został nieco zmieniony. W telewizorze zastosowano wyższej jakości komponenty, nowe obudowy wszystkich trzech głośników wysokotonowych, nowy profil sztywniejszej membrany 100 mm x 65 mm oraz mocniejszy magnes dla dedykowanego głośnika niskotonowego.

Dodatkowo inżynierowie wprowadzili nowe cewki drgań dla czterech głośników średniotonowych oraz nowe profile membran dla głośników up-fire odpowiadających za dźwięk Dolby Atmos, których umiejscowienie nieznacznie zmieniono.

Czytaj również: Słuchawki bezprzewodowe Philips A7306

Philips OLED+936
Philips OLED+936

W efekcie zastosowania konstrukcji 3.1.2. zwiększono precyzję, kontrolę i moc. Obudowa głośnika została wykonana z grubościennego tworzywa ABS wzmocnionego włóknem szklanym i usztywniona wewnętrznymi żebrami w celu zniwelowania niepożądanych rezonansów. Głośnik wraz z minimalistycznym metalowym ramieniem tworzy stabilną podstawę telewizora. Telewizor, podobnie jak model Philips OLED+986, można opcjonalnie zamontować na ścianie.

Philips OLED+936 automatycznie rozpoznaje i dekoduje zawartość Dolby Atmos, zaś przetworniki Dolby Atmos Elevation o nowym profilu i ustawieniu oferują lepszą integrację z obrazami wyświetlanymi na ekranie.

Opcjonalnie po włączeniu trybów "Film", "Gra" lub "Osobisty" telewizor aktywuje te przetworniki, aby zapewnić pełnię wrażeń Dolby Atmos nawet w przypadku treści, które nie powstały w tym formacie. Dopełnieniem oferowanych efektów dźwiękowych jest czterostronne podświetlenie Ambilight.

Philips OLED+936 będzie dostępny w sprzedaży na koniec 2021 roku w cenie:

• 48" – 8999 zł
• 55" – 9999 zł
• 65" – 13 999 zł

Źródło: materiały prasowe

Może Cię zainteresować
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta sierpień 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio wrzesień 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu