Polk Audio prezentuje kompaktowy soundbar MagniFi Mini AX z Dolby Atmos i dźwiękiem przestrzennym DTS:X

15 marca 2022 Sprzęt

Polk Audio rozszerza swoją serię MagniFi o kompaktowy soundbar MagniFi Mini AX z Dolby Atmos i dźwiękiem przestrzennym DTS:X, dodatkowo zoptymalizowanym za pomocą opatentowanej przez Polk technologii SDA.

Polk Audio MagniFi Mini AX - układ głośnikowy i brzmienie

Soundbar Polk Audio MagniFi Mini AX jest wyposażony w układ 5 przetworników. Częścią systemu MagniFi jest subwoofer nowej generacji, który łączy się automatycznie z soundbarem. Może być umieszczony w dowolnym miejscu w odległości do 6,7 metra.

Jego brzmienie można dostosować do własnych preferencji za pomocą funkcji BassAdjust, która optymalizuje odtwarzanie niskich częstotliwości między soundbarem a subwooferem.

Czytaj również nasze testy soundbarów Polk Audio 

Polk Audio MagniFi Mini AX - soundbar

Polk Audio MagniFi Mini AX - subwoofer

Polk Audio MagniFi Mini AX wykorzystuje certyfikowany dźwięk przestrzenny Dolby Atmos i DTS:X, aby stworzyć realistyczne, kinowe wrażenia słuchowe w każdym pomieszczeniu.

Wykorzystuje przy tym opatentowaną technologię SDA czwartej generacji, co pozwala stworzyć jeszcze szerszą i dokładniejszą scenę dźwiękową, niż zapewniana przez same dekodowanie Dolby Atmos oraz DTS:X.

Zastosowano tu także tryb dźwięku 3D, który przekonwertowuje sygnał do wirtualnego dźwięku przestrzennego 360 stopni, w tym wirtualnych kanałów wyższej warstwy.

Czytaj również: Soundbar Polk Audio Signa S4 z Dolby Atmos

Polk Audio MagniFi Mini AX

Polk Audio MagniFi Mini AX - panel przyłączeniowy soundbaru

Polk Audio MagniFi Mini AX - streaming

MagniFi Mini zapewnia wyższą jakość streamingu muzyki z telefonu, tabletu lub komputera przez Wi-Fi dzięki Apple AirPlay 2, Google Chromecast i Spotify Connect. Łatwo połączy się również z urządzeniami mobilnymi przez Bluetooth.

Polk Audio MagniFi Mini AX - kluczowe funkcjonalności

Polk Audio MagniFi Mini AX oferuje opatentowaną przez Polk technologię rozpoznawania mowy VoiceAdjust™, która współpracuje z dedykowanym przetwornikiem kanału centralnego soundbaru, dzięki można zwiększać poziom wokali bez wpływu na ogólną głośność ścieżki dźwiękowej, nie tracąc ani jednego słowa.

Dostępne są tryby filmu i muzyki, w tym tryb nocny jednocześnie zwiększający głośność dialogów i obniżający poziom basu. Do systemu można dołączyć głośniki efektowe Polk SR2 (dostępne osobno).

Czytaj również: Soundbar Polk Audio Magnifi 2

Głośniki efektowe Polk Audio SR2

Polk Audio MagniFi Mini AX - konfiguracja z dowolnym telewizorem

System MagniFi Mini AX jest łatwy w konfiguracji. Do wybor mamy możliwość połączenia tylko jednym kablem, oferującym kompatybilność z dowolnym telewizorem za pośrednictwem HDMI eARC/ARC (kabel HDMI w zestawie), wejścia optycznego lub wejścia AUX. Do obsługi został dołączony pilot. Soundbar współpracuje przy tym z większością pilotów do telewizora i jest gotowy do obsługi Roku TV.

Źródło: Horn Distribution

POLK AUDIO testy
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta lipiec 2022

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio lipiec - sierpień 2022

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu