Zaprojektowany od podstaw. Chord zaprezentował przedwzmacniacz ULTIMA PRE 3

09 maja 2022 Sprzęt

Analogowy przedwzmacniacz ULTIMA PRE 3 to nowość w ofercie marki Chord, urządzenie zaprojektowane od podstaw pod każdym względem. Korzysta przy tym z najnowszych, unikalnych rozwiązań technicznych opracowanych przez Chord Electronics, np. tych dotyczących zasilaczy z niskim poziomem zakłóceń.

Chord ULTIMA PRE 3 - front

Panel frontowy przedwzmacniacza został przeprojektowany. Teraz jest symetryczny, z umieszczonym centralnie sferycznym włącznikiem, wykorzystującym polichromatyczne podświetlenie i wskazującym na aktualny status urządzenia. Po obu stronach centralnego włącznika umieszczono dwa (także zaprojektowane na nowo) pokrętła - regulację głośności i selektor wejść, plus łączone sterowanie balansem między kanałami i przelotką AV.

Czytaj również nasze testy urządzeń Chord Electronics

Przedwzmacniacz Chord ULTIMA PRE 3

Chord ULTIMA PRE 3 - front i złącza

Chord ULTIMA PRE 3 został wyposażony w osobne wejście AV bypass (przelotka AV) oraz pięć wejść analogowych (dwa zbalansowane i trzy niezbalansowane). Każde z nich korzysta z zalet indywidualnego buforowania i jest selektywnie filtrowane, by ochronić sygnał przed zakłóceniami elektromagnetycznymi. Wybór aktywnego wejścia odbywa się z pomocą hermetycznych przekaźników sterowanych mikroprocesorami.

Na tylnym panelu z kolei umieszczono również zbalansowane i niezbalansowane wyjścia, 12-Voltowe wyzwalacze (triggery), gniazdo zasilania IEC oraz port USB typu A (5 V/3 A), który można wykorzystać do zasilania zewnętrznych urządzeń, np. DACów Chord Electronics, takich jak Qutest czy Hugo 2.

Chord ULTIMA PRE 3 - obudowa

Obudowę przedwzmacniacza Chord ULTIMA PRE 3 wykonano z wykorzystaniem maszyn CNC z litego bloku aluminium używanego w przemyśle lotniczym (dotyczy to także nóżek Integra). Alternatywnie, bez dopłaty, urządzenie można zamówić z bokami wykonanymi z czarnego akrylu, które wspomniane nóżki zastępują. Na górnym panelu znajdują się otwory wentylacyjne układające się w ciekawy wzór, pojawiły się także diody, których jasność można regulować.

Przedwzmacniacz Chord ULTIMA PRE 3

Nowy przedwzmacniacz ULTIMA PRE 3 będzie doskonałym partnerem dla szerokiej gamy wzmacniaczy, włącznie ze stereofonicznymi końcówkami mocy ULTIMA 5 i ULTIMA 6. Można go wykorzystać także z monoblokami ULTIMA 2 i ULTIMA 3.

Ręcznie budowane przedwzmacniacze ULTIMA PRE 3 są aktualnie dostępne w dwóch kolorach: Jett black (czarny) i Argent silver (srebrny). Premiera tego urządzenia odbędzie się w trakcie wystawy High End w Monachium w 2022 roku.

Przedwzmacniacz Chord ULTIMA PRE 3 można już zamawiać w cenie 6 tys. funtów brytyjskich.

Źródło: Audio Center

CHORD testy
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta kwiecień 2022

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio maj 2022

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu