Bowers & Wilkins prezentuje słuchawki Px7 S2, następcę modelu PX7

29 czerwca 2022 Sprzęt

Bowers & Wilkins wprowadza do oferty nowe nauszne słuchawki bezprzewodowe z aktywną redukcją szumu. Oznaczone symbolem Px7 S2 są ulepszoną wersją wielokrotnie nagradzanych słuchawek PX7. Na początek - są smuklejsze i nieco lżejsze.

Bowers & Wilkins Px7 S2 bazują na nowej platformie akustycznej, która powstała z myślą o zapewnieniu wysokiej jakości dźwięku i wsparciu dla przetwarzania plików audio wysokiej rozdzielczości. Obsługują standard Bluetooth i kodek aptX Adaptive. Dzięki temu bezprzewodowa transmisja sygnału audio z kompatybilnych urządzeń jest automatycznie optymalizowana.

Duże przetworniki i zaawansowany układ DSP

W słuchawkach zastosowano nowo opracowane, 40-milimetrowe przetworniki z biocelulozową membraną. Membrany są ustawione pod odpowiednim kątem wewnątrz nauszników i wyróżniają się krótkim czasem reakcji. To wszystko pomaga w uzyskaniu wiernego i naturalnego brzmienia.

Dzięki autorskiej konstrukcji układu DSP (od ang. Digital Signal Processing), możliwa jest obsługa dźwięku w rozdzielczości nawet do 24 bitów. Muzyka w tej jakości jest dostępna m.in. w serwisach streamingowych, takich jak Tidal w wersji HiFi.

Czytaj również testy słuchawek Bowers & Wilkins 

Bowers & Wilkins Px7 S2 to słuchawki bezprzewodowe Bluetooth, jednak możemy do nic podłączyć kabel słuchawkowy i korzystać z nich jak z klasycznego modelu przewodowego. Okablowanie znajduje się w komplecie.

Słuchawki są wyposażone w 6 mikrofonów. Zostały one odpowiednio rozmieszczone i współpracują ze sobą, aby zapewnić nie tylko skuteczne tłumienie hałasów otoczenia w ramach techniki ANC, lecz także czysty sygnał podczas rozmów np. za pośrednictwem sparowanego ze słuchawkami smartfona.

Bowers & Wilkins Px7 S2 - obsługa, ergonomia, czas pracy

Słuchawki Bowers & Wilkins Px7 S2 zostały mają zapewnić komfort użytkowania nawet przez długi czas. To zasługa m.in. smukłego profilu, miękkich poduszek nauszników z tzw. efektem pamięci, a także stosunkowo niewielkiej masy (mniejszej niż w wypadku poprzednika, czyli modelu PX7). Wygodne sterowanie odtwarzaniem ułatwiają ergonomiczne przyciski zintegrowane z nausznikami.

Bowers & Wilkins Px7 S2 będą dostępne w trzech wersjach kolorystycznych: niebieskiej, szarej i czarnej.

Czytaj również nasze testy kolumn głośnikowych Bowers & Wilkins

Bowers & Wilkins Px7 S2

Bowers & Wilkins Px7 S2 - aplikacja

Słuchawki są kompatybilne z aplikacją Bowers & Wilkins Music. Umożliwia ona skorygowanie brzmienia zgodnie z preferencjami użytkownika. Z jej wykorzystaniem możemy również regulować poziom skuteczności aktywnej redukcji hałasu.

W aplikacji wyświetlany jest ponadto poziom naładowania wbudowanej baterii. Wystarcza ona nawet na 30 godz. bezprzewodowego odtwarzania. Co więcej, Bowers & Wilkins Px7 S2 obsługują funkcję szybkiego ładowania – należy na 15 min podłączyć je do źródła zasilania, aby naładować słuchawki na ok. 7 godz. bezprzewodowej pracy.

Źródło: Audio Klan

BOWERS & WILKINS testy
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta lipiec 2022

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio lipiec - sierpień 2022

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu