Jesienne nowości Yamahy

09 października 2023 Sprzęt

Yamaha powiększyła ofertę o nowe urządzenia audio - stereofoniczny amplituner sieciowy R-N600A, kompaktowy system all-in-one MusicCast 200, soundbary SR-B30A i SR-B40A oraz słuchawki TW-E3C (model True Wireless) i YH-700B (nauszne bezprzewodowe).

Yamaha R-N600A – amplituner sieciowy

Yamaha R-N600A to urządzenie kompatybilne z systemem MusicCast, wykorzystujące wysokiej klasy podzespoły, a jednocześnie będące dziedzictwem koncepcji ToP-ART (Total Purity Audio Reproduction Technology).

Amplituner pozwala na odtwarzanie muzyki w stereo z wielu różnorodnych źródeł, w tym m.in. z popularnych internetowych serwisów muzycznych, a także pamięci przenośnych (dzięki złączu USB umieszczonemu na przednim panelu).

Urządzenie zostało wyposażone w wejście gramofonowe oraz wejścia cyfrowe audio optyczne i koaksjalne. Można podłączyć do niego subwoofer aktywny.

Czytaj również nasze testy urządzeń Yamaha

Yamaha R-N600A – amplituner sieciowy

Yamaha R-N600A – amplituner sieciowy

 

Yamaha MusicCast 200 – system stereofoniczny

Yamaha MusicCast 200 kontynuuje tradycje popularnej serii TSX – kompaktowych i funkcjonalnych systemów audio Yamahy. Oprócz wsparcia dla systemu MusicCast – co zresztą sugeruje już nazwa urządzenia – model ten obsługuje również łączność Bluetooth 4.2 i odtwarzanie płyt CD. Jest również wyposażony w tunery radiowe: analogowy (FM) i cyfrowy (DAB+).

Na tylnym panelu znajduje się złącze USB obsługujące m.in. takie formaty plików jak MP3, FLAC i ALAC. Nie zabrakło również wejścia analogowego jack 3,5 mm i wyjścia słuchawkowego.

Za brzmienie odpowiada para koaksjalnych przetworników elektroakustycznych, składających się z 80-milimetrowego woofera i tweetera o średnicy 25 mm.

Yamaha MusicCast 200 – system stereofoniczny

Yamaha MusicCast 200 – system stereofoniczny

Yamaha MusicCast 200

 

Yamaha SR-B30A – soundbar z Dolby Atmos

Model Yamaha SR-B30A to soundbar z wbudowanymi dwoma wooferami, oferujący funkcję Bass Extension. Mimo kompaktowych rozmiarów (szerokość tego soundbara to ok. 91 cm) model SR-B30A obsługuje system dźwięku przestrzennego Dolby Atmos. Urządzenie obsługuje ponadto funkcję Clear Voice poprawiającą zrozumiałość mowy podczas oglądania różnego typu programów telewizyjnych i filmów.

Soundbar oferuje cztery funkcjonalne tryby przetwarzania dźwięku dopasowane do różnego rodzaju treści (Standard, Stereo, Gra, Film). Wyposażony jest w złącze HDMI z eARC – ulepszonym zwrotnym kanałem audio.

Soundbar Yamaha SR-B30A

Soundbar Yamaha SR-B30A

Soundbar Yamaha SR-B30A

Yamaha SR-B40A – soundbar z bezprzewodowym subwooferem

Jest to model, który obsługuje podobne funkcje, jak wspomniany Yamaha SR-B30A. Ma jednak w zestawie bezprzewodowy subwoofer, który pozwala w jeszcze większym stopniu wypełnić pomieszczenie niskimi częstotliwościami i stworzyć trójwymiarowe, angażujące słuchacza pole dźwiękowe.

Subwoofer jest niewielkich rozmiarów i można go ustawić pionowo, poziomo lub zawiesić go na ścianie, np. pod znajdującym się na niej telewizorem.

Soundbar Yamaha SR-B40A

Soundbar Yamaha SR-B40A

Soundbar Yamaha SR-B40A

Yamaha TW-E3C – słuchawki True Wireless z funkcją Listening Care

Yamaha TW-E3C to lekkie słuchawki dokanałowe, które zapewniają do 9 godzin bezprzewodowej pracy, a przy wykorzystaniu etui ładującego łącznie nawet do 24 godz.

Model ten ma wzmocnioną obudowę przetworników elektroakustycznych. Charakteryzuje się stopniem ochrony IPX5, co oznacza, że jest odporny na po i deszcz.

TW-E3C oferuje funkcję Listening Care, co sprawia, że słuchawki inteligentnie dopasowują ustawienia korekcji dźwięku, aby zapewnić bardzo dobrej jakości brzmienie także przy niższych poziomach głośności.

Słuchawki Yamaha TW-E3C są kompatybilne z aplikacją Headphone Control, która pozwala na kontrolowanie różnorodnych parametrów i funkcji słuchawek.

Słuchawki Yamaha TW-E3C

Słuchawki Yamaha TW-E3C

Słuchawki Yamaha TW-E3C

Yamaha YH-E700B – słuchawki z zaawansowaną aktywną redukcją szumu

Yamaha YH-E700B wykorzystuje zaawansowane rozwiązania techniczne, które sprawiają, że słuchawki dopasowują się zarówno do użytkownika, jak i jego otoczenia. Na uwagę zasługują m.in. układ Listening Care Advanced, a także tryb Ambient Sound oraz zaawansowana aktywna redukcja szumu (Advanced ANC).

Słuchawki obsługują standard Bluetooth 5.2 i kodek aptX Adaptive. Charakteryzują się długim, bo 32-godzinnym czasem pracy na zintegrowanej baterii. Zastosowane w modelu YH-E700B podzespoły i funkcje pozwalają zapewnić, jak mówi producent, dźwięk zgodny z zamierzeniami artysty.

Słuchawki Yamaha YH-E700B

Słuchawki Yamaha YH-E700B

Słuchawki Yamaha YH-E700B

 

Dostępność

Soundbary SR-B30A i SR-B40A są już dostępne w sprzedaży, natomiast pozostałe cztery nowości mają pojawić się w ofercie w ciągu miesiąca.

Źródło: Audio Klan

YAMAHA testy
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2024

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio czerwiec 2024

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu