Arylic BP50 – DAC z Bluetooth i przedwzmacniaczem

24 marca 2024 Sprzęt

Arylic BP50 to przetwornik cyfrowo-analogowy wspierający transmisję Bluetooth i wyposażony w przedwzmacniacz wraz z pre-ampem dla gramofonu.

Urządzenie bazuje na układzie ESS Technology ES9023, który odpowiada za konwersję cyfrowo-analogową. Jednocześnie, co istotne, sygnał do tego układu można dostarczyć na naprawdę wiele sposobów. Bo Arylic BP50 to nie tylko USB DAC z wejściem USB-C, ale też przetwornik cyfrowo-analogowy wspierający przesyłanie audio poprzez Bluetooth 5.2 i wspierający kodeki aptX-HD, aptX-LL, aptX-Adaptive oraz oczywiście AAC.

Dodatkowo Arylic BP50 oferuje optyczne wejście cyfrowe TOSlink, do którego można podłączyć konsolę do gier, wejście HDMI ARC wspierające funkcję CEC, dzięki któremu do BP50 można podłączyć telewizor i sterować jego głośnością.

Arylic BP50 może nie tylko odbierać, ale i nadawać sygnał audio poprzez Bluetooth. Teraz możemy na słuchawkach bezprzewodowych odbierać dźwięk z każdego ze źródeł, jakie do Arylica podłączymy – także tych z wejść analogowych, w tym wejścia gramofonowego. BP50 obsłuży ponadto dwie pary podłączonych przez Bluetooth słuchawek bezprzewodowych równocześnie.

Niezależnie od tego, czy będziemy chcieli posłuchać muzyki, czy obejrzeć na słuchawkach bezprzewodowych film korzystając z wejścia HDMI ARC – Arylic to umożliwi.

Arylic BP50

W BP50 zastosowano nowoczesny układ Qualcomm QCC3040, który współpracuje z antenami o dużym zysku energetycznym. Teraz realny zasięg wynosi aż do 10 metrów od urządzenia. A ponadto zapewniono niskie opóźnienie, co z pewnością będzie przydatną cechą przy oglądaniu filmów.

Arylic BP50 to nie tylko przetwornik C/A, lecz także w pełni funkcjonalny przedwzmacniacz. Urządzenie oferuje szeroką paletę wejść: Bluetooth, wejście liniowe, wejście gramofonowe, wejście optyczne, HDMI ARC, USB (dla pamięci pasowych) oraz wejście USB dla przetwornika. Dzięki aplikacji GO CONTROL można ponadto zarządzać jego wszystkimi funkcjami z poziomu telefonu lub tabletu.

Dla wszystkich, którzy lubią precyzyjnie dostosować brzmienie pod swoje preferencje, producent dostarcza oprogramowanie ACPWorkbench, które oferuje pełną, precyzyjną kontrolę nad wbudowanym w BP50 korektorem. Dzięki temu zyskujemy możliwości precyzyjnego kształtowania charakterystyki przenoszenia w pełnym paśmie audio.

Arylic BP50 jest już dostępny w sieci sklepów HiFiPRO i MP3Store.

Źródło: MIP

Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta marzec 2024

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio marzec 2024

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu