Bowers & Wilkins przedstawił trzy nowe kolumny z serii 700 S3 Signature

27 marca 2024 Sprzęt

Bowers & Wilkins wprowadził na rynek tylko osiem linii produktowych z oznaczeniem Signature. Głośniki z tej serii muszą się wyróżniać nie tylko oryginalnym designem, ale też radykalnie poprawioną względem podstawowych modeli wydajnością. Trzy premierowe kolumny spełniają te warunki.

Serię Bowers & Wilkins 700 S3 Signature tworzą kolumny: podłogowa 702 S3 Signature, podstawkowa 705 S3 Signature oraz HTM71 S3 Signature, czyli dostępny po raz pierwszy w historii marki głośnik centralny do kina domowego. Każda z konstrukcji bazuje na modelach ze standardowej serii 700. Do każdej wprowadzono też kilka istotnych ulepszeń.

Bowers & Wilkins 702 S3

Sercem konstrukcji jest tweeter z kopułką Carbon Dome, osadzony w odrębnej obudowie, umieszczonej na górnej ściance skrzynki. Dzięki takiemu rozwiązaniu, jak mówi producent, wysokie tony są wolne od zniekształceń i rezonansów.

Poniżej znajduje się bateria czterech przetworników. Pierwszy to woofer z membraną Continuum i biomimetycznym zawieszeniem FST, które skutecznie odfiltrowuje przebarwienia. Pod nim umieszczono trzy przetworniki niskotonowe. Każdy wyposażony w udoskonalone zawieszenie i membranę Aerofoil, która odznacza się zmienną grubością.

W 702 S3 Signature brytyjscy inżynierowie zastosowali także udoskonaloną zwrotnicę – wyposażoną w kondensatory Mundorf, cewki indukcyjne i skorygowane kondensatory obejściowe. Ponadto na tylnej ściance umieszczono nowe terminale głośnikowe z wysokiej jakości rdzeniami z mosiądzu.

Czytaj również nasze testy kolumn głośnikowych Bowers & Wilkins

Bowers & Wilkins 702 S3

Bowers & Wilkins 702 S3

Bowers & Wilkins 705 S3 Signature

Brzmienie 705 S3 Signature kształtują dwa przetworniki: wspomniany już tweeter z kopułką Carbon Dome o konstrukcji on-top oraz głośnik nisko-średniotnowy z membraną Continuum i udoskonalonym zawieszeniem.

I w tym modelu brytyjscy inżynierowie zastosowali udoskonalone zwrotnice i nowe terminale z mosiężnymi rdzeniami. Wszystko to, jak czytamy w informacji prasowej, pozwoliło uzyskać bardziej detaliczny, wyrazisty i odczuwalnie mocniejszy w najniższym pasmie dźwięk - w porównaniu do standardowego modelu 705 S3.

Bowers & Wilkins 705 S3 Signature

Bowers & Wilkins 705 S3 Signature

Bowers & Wilkins HTM71 S3 Signature

Trzeci z premierowych modeli to pierwsza w historii marki kolumna centralna z prestiżowym dopiskiem "Signature". To trzydrożna konstrukcja wyposażona w dwa woofery z membranami Aerofoil, midwoofer z membraną Continuum i biomimetycznym zawieszeniem oraz tweeter z kopułką Carbon Dome o konstrukcji on-top. Na pokładzie nie zabrakło też miejsca na udoskonaloną zwrotnicę oraz nowe terminale głośnikowe.

Bowers & Wilkins 700 S3 Signature - wykonanie

Kolumny z serii 700 S3 Signature są dostępne w dwóch wersjach kolorystycznych. Pierwsza nosi wdzięczną nazwę Midnight Blue Metallic i była stosowana wcześniej w kultowych głośnikach Nautilus oraz w serii 800 Signature. Druga, czyli Datuk Gloss, to lakierowany fornir o mahoniowym odcieniu. Na froncie kolumn nie zabrakło też złotych akcentów.

Kolumny z serii Bowers & Wilkins 700 S3 Signature będą dostępne w kwietniu tego roku.

Źródło: Audio Klan

BOWERS & WILKINS testy
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta marzec 2024

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio marzec 2024

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu