Trzy nowe urządzenia Cayin Audio z serii i-8

19 czerwca 2024 Sprzęt

Firma Cayin Audio podczas targów High End Audio w Monachium pokazała trzy nowe, kompaktowe, oferujące nowoczesne technologie produkty - odtwarzacz sieciowy iDAP-8, przetwornik cyfrowo-analogowy iDAC-8 oraz w pełni zbalansowany wzmacniacz słuchawkowy w klasie A, czyli iHA-8. Wszystkie urządzenia są dostępne w pabianickim salonie Q21 odsłuchu.

Nowa seria i-8 łączy klasyczne elementy, takie jak lampy, z nowoczesnymi technologiami. Urządzenia wyróżniają się przejrzystą konstrukcją, centralnie umieszczonymi wyświetlaczami oraz eleganckimi pokrętłami sterującymi. Dzięki ciemnym nóżkom wszystkie wydają się lżejsze i elegantsze.

Cayin Audio iDAP-8 - Transport sieciowy

Cayin iDAP-8 to odtwarzacz sieciowy z wbudowaną pamięcią o pojemności 128 GB. Dzięki aplikacjom streamingowym na Androida, takim jak Apple Music i Tidal, muzyki można słuchać w formacie bezstratnym. Odtwarzacz obsługuje również pliki audio z serwerów NAS, pamięci USB, kart SD oraz dysków HDD lub SSD o pojemności do 4 TB dzięki gniazdu SATA 2,5 cala.

iDAP-8 może przesyłać czysty sygnał audio do zewnętrznego przetwornika cyfrowo-analogowego przez interfejs I²S ze złączem HDMI. Do dyspozyji oferuje również inne popularne wyjścia cyfrowe, czyli USB Audio x2, AES/EBU, SPDIF Coaxial-BNC i Coaxial-RCA, a także optyczny SPDIF. Całość bazuje na Androidzie 9 i obsługuje Wi-Fi 5 Ghz, co pozwala na uniwersalne zastosowanie sprzętu.

Cena: 6490 zł

Cayin Audio iDAC-8 - Lampowy DAC

Cayin iDAC-8 to przetwornik cyfrowo-analogowy, który łączy w sobie dwa przetworniki - AKM AK4191EQ i AK4499EXEQ. Zastosowano w nim lampowe oraz półprzewodnikowe przedwzmacniacze, pomiędzy którymi można wybierać. Ma szeroki zakres wejść, w tym USB, I²S, AES/EBU oraz SPDIF Coaxial. Współpracuje z szeroką gamą urządzeń wejściowych, od odtwarzaczy CD po strumieniowe serwery audio.

Wyróżniające się cechy obejmują 3.3-calowy wyświetlacz OLED, złącza RCA i XLR dla analogowych wyjść audio oraz system zasilania oparty na mocnym transformatorze toroidalnym. iDAC-8 zapewnia również precyzyjną regulację głośności dzięki czterokanałowemu układowi NJW1195AV, co pozwala na utrzymanie wysokiej rozdzielczości dźwięku na każdym poziomie głośności.

Cayin Audio iDAC-8 został wyposażony w zaawansowaną sekcję zasilania, która jest zgodna z układami AK4499EXEQ, co jest kluczowe dla uzyskania najwyższej jakości dźwięku. Dzięki czterem lampom oraz specjalnemu zaimplementowaniu wyjść RCA, idealnie współpracuje z lampowymi wzmacniaczami.

Cena: 5990 zł

Cayin Audio iHA-8 - Wzmacniacz słuchawkowy w klasie A

Cayin iHA-8 to wzmacniacz słuchawkowy klasy A, łączący w sobie najlepsze cechy lampy i tranzystora. Zapewnia moc wyjściową klasy A wynoszącą prawie 20 watów.

Urządzenie jest wyposażone w zasilacz o mocy 75 W oraz dyskretną konstrukcję FET. Dzięki opcjonalnemu trybowi Hyper Mode iHA-8 może wysterować słuchawki o bardzo niskiej impedancji z najwyższą wydajnością.

Nowo dodane wyjście słuchawkowe 4.4 mm zwiększa wszechstronność użytkowania wzmacniacza, zwłaszcza w połączeniu z wyjściami 6,35 mm oraz zbalansowany XLR. Elektroniczna regulacja głośności w drabince rezystorowej utrzymuje niski poziom szumu, co jest kluczowe przy cichym słuchaniu.

Precyzyjne elementy sterujące, takie jak zaawansowane technologicznie regulatory głośności NJR MUSES72320, zapewniają wysoką liniowość i równowagę kanałów sygnałowych. Charakterystyka częstotliwościowa iHA-8 jest szeroka, obejmującą zakres od 10 Hz do 80 kHz, co przekłada się na szybki bas, dynamiczną średnicę i klarowne wysokie tony.

Wzmacniacz posiada innowacyjny system kontroli wzmocnienia, który - jak mówi producent - minimalizuje zniekształcenia i zapewnia wysoką jakość dźwięku przy każdym poziomie głośności. Zastosowanie tranzystorów JFET w stopniu wejściowym pozwala na bezpośrednie sprzężenie ze stopniem mocy, co dodatkowo poprawia przejrzystość i szczegółowość dźwięku.

Dzięki liczbie MOSFET w stopniu wyjściowym iHA-8 jest w stanie efektywnie wysterować niemal wszystkie słuchawki, zapewniając przy tym stabilną pracę i niską temperaturę.

Cena: 4990 zł

Źródło: Q21

Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta maj 2024

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2022

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio czerwiec 2024

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu