Ania Karwan w Studio U22 jako gość Piątków z Nową Muzyką

13 lutego 2019 Newsy

12 lutego w warszawskim Studio U22 odbyło się kolejne spotkanie w ramach cyklu "Piątki z Nową Muzyką". Tym razem gościem wydarzenia była Ania Karwan, która zaprezentowała przedpremierowy materiał ze swojej debiutanckiej płyty oraz dała krótki koncert na żywo.

Album zatytułowany "Ania Karwan" to pierwsze wydawnictwo artystki i uczestniczki VII edycji programu "The Voice of Poland", w którym wokalistka dotarła do finału i została okrzyknięta wschodzącą divą polskiej sceny muzycznej. Na materiał składa się 12 autorskich kompozycji, które są osobistą i szczerą muzyczną opowieścią.

"Wydawało mi się, że zaśpiewam 12 utworów w 3 tygodnie. To był mój cel - przecież to tylko 12 piosenek, a ja zawsze wchodziłam do studia i robiłam wszystko szybko. Wszyło inaczej i 3 tygodnie zmieniły się w 8 miesięcy. Etap nagrywania wokali trwał dłużej niż komponowanie, produkowanie, miksowanie i masterowanie łącznie" – powiedziała Ania Karwan.

Mimo solowego debiutu Ania jest obecna na scenie już od kilkunastu lat, z powodzeniem grając koncerty w Polsce i za granicą oraz współpracując z czołówką polskich artystów, m.in.: Brodką, Edytą Górniak, Pauliną Przybysz, Anią Dąbrowską, Andrzejem Piasecznym, Sidneyem Polakiem, O.S.T.R. i zespołem Afromental.

Debiutancki album Ani Karwan jest dostępny w sprzedaży od 15 lutego. Wydawnictwo promują teledyski do singli "Głupcy" oraz "Czarny Świt".

Ania Karwan - premiera debiutanckiej płyty w Studio U22

Ania Karwan - koncert w Studio U22

Ania Karwan - koncert w Studio U22

Ania Karwan w Studio U22 - rozmowa z publicznością

Ania Karwan w Studio U22

Ania Karwan składa autograf

Ania Karwan przy ścianie z autografami w Studio U22

Ania Karwan CD oraz Accuphase DP-560

***

Spotkanie z płytą Ani Karwan odbyło się w ramach inicjatywy ZPAV – Piątki z Nową Muzyką. Jest to inicjatywa światowej branży muzycznej, której celem jest wprowadzenie wspólnego światowego dnia premier muzycznych. Projekt został uruchomiony 10 lipca 2015 roku. Od tego dnia na całym świecie nagrania pojawiają się w sprzedaży w tym samym momencie – w piątki o godzinie 00.01 czasu lokalnego. Dotyczy to zarówno internetowych serwisów muzycznych, jak i tradycyjnych sklepów.

ZPAV, działając na rzecz rozwoju rynku muzycznego, rozpoczął cykle spotkań "Piątki z nową muzyką", na których prezentowane są premierowo lub przedpremierowo materiały z nowych na polskim rynku albumów muzycznych. Spotkania te skierowane są do mediów, a także przedstawicieli branży muzycznej. Studio U22, włączając się w tę inicjatywę, chce budować miejsce otwarte na każdy rodzaj muzyki, gdzie promuje się nowości, miejsce przyjazne zarówno wielkim gwiazdom jak i początkującym artystom.

Fot. Dariusz Kawka/ZPAV

Live Sound & Installation marzec 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta marzec 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista marzec 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio kwiecień 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio marzec 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu