TSA na koncercie w warszawskiej Stodole

Koncerty

Tej zimy zespół TSA wraca do warszawskiej Stodoły. Koncert odbędzie się 1 grudnia.

Dodano: 9 maj 2017

Grupa powstała w 1979 roku w Opolu. Dwa lata później, jeszcze jako instrumentalny kwartet, TSA (Marek Kapłon, Stefan Machel, Janusz Niekrasz i Andrzej Nowak) z miażdżącą przewagą wygrało w Festiwal w Jarocinie, by zaraz potem, na "Pop Session", zadebiutować z Markiem Piekarczykiem w składzie.

Początek lat 80. to okres niezaprzeczalnego prymatu TSA na polskim rynku - grali wtedy po kilkaset koncertów rocznie, wywołując prawdziwą histerię. W okresie tym sprzedano setki tysięcy egzemplarzy ich płyt, które weszły do kanonu polskiej muzyki rockowej.

W 2015 roku na rynku ukazały się nowe remastery albumów TSA - z oryginalnych taśm analogowych: słynny "czerwony" debiutancki album TSA, który ukazał się pierwotnie w 1983 roku, "Heavy Metal World" (polska wersja z 1984 r.) oraz "Spunk" (1984). Reedycje tych płyt zawierają także odnowioną, tłoczoną szatę graficzną i są to wydania najbardziej zbliżone do oryginalnych krążków zespołu.

Źródło: Stodoła
Fot.: Radek Nowacki/MMP

Koncerty

grudzień

01

piątek

Gdzie: Klub Stodoła, ul. Batorego 10
Godz.: 18:00
Bilety:
- Przedsprzedaż (stojące) : 55 zł, balkon (stojące) : 90 zł
- Od 17.11.2017 (stojące) : 65 zł, balkon (stojące) : 100 zł

Do kupienia w kasie klubu Stodoła oraz nawww.stodola.pl, www.eventim.pl, www.ebilet.pl, www.ticketpro.pl, www.biletomat.pl.

Audio - wrzesień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Nagrody EISA zdobywają coraz większe znaczenie, jako że nasze grono poszerza się o ekspertów z całego świata, a nie tylko z Europy. W tym roku przedstawiamy ponad 30 nagród dla urządzeń stereo i wielokanałowych, high-endowych i budżetowych. Kolumny, słuchawki, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj