Roberto Siri w warszawskiej Stodole

Koncerty

W środę 11 października warszawski klub Stodoła będzie gościł Roberto Siriego, wspaniałego argentyńskiego pianistę, który wraz ze swoim kwartetem i solistą odwiedzą Polskę w ramach 6. tournee po Europie.

Dodano: 31 lipiec 2017

Roberto Siri, a w rzeczywistości Roberto Osvaldo Sirimarco, to również bandoneonista i dyrygent. Artysta urodził się 16 marca 1939 r. w Buenos Aires. Na fortepianie gra od piątego roku życia, naukę gry na bandoneonie rozpoczął rok później. Lekcje pobirał u bandeonisty słynnej orkiestry Juana D`Arienzo - Eladio Blanco. W wieku piętnastu lat, Roberto Siri był już nauczycielem gry na fortepianie oraz wykładowcą harmonii i teorii muzyki.

Karierę zawodową rozpoczął w 1954 roku w Radio Mitre, gdzie wraz ze swoim kwartetem prowadził audycję "Club de Barrio". W tym samym czasie występował z "Trio Figueroa" i "El Chato". Po występie w sali koncertowej Radia Argentyna w 1956 został okrzyknięty "najmłodszym dyrygentem w Ameryce Południowej".

Gdy miał 18 lat, rozpoczął współpracę ze słynnym Raúlem Beronem. Ich wspólna trasa koncertowa stała się początkiem niezapomnianej współpracy artystycznej oraz głębokiej przyjaźni między muzykami. Muzycy grali razem do 1982 roku. Wtedy to Roberto Siri postanowił stworzyć nową młodą orchestrę.

Roberto Siri jest laureatem wielu prestiżowych nagród. Dla przykłądu - w 1986 r. otrzymał nagrodę Gardel de Oro ("Złoty Gardel") przyznawaną przez fundację La Casa del Tango, w 1989 roku na Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Popularnej otrzymał tytuł "Artysta Przełomu", a w 1992 roku nagrodę za wybitne osiągnięcia artystyczne na festiwalu Perla de Paraná.

W 2005 roku, Roberto Siri utworzył kwartet o nazwie Los Muchachos de Antes, którego nagrania pobiły rekordy sprzedaży w Argentynie. Polskę muzycy odwiedzą po raz czwarty.

Koncert otrzymał Patronat Honorowy Ambasady Republiki Argentyny w Polsce.

Źródło: Stodoła

Koncerty

październik

11

środa

Gdzie: klub Stodoła, ul. Batorego 10

Godz.: 19:30

Bilety: 59 zł (kat. III) 69 zł (kat. II), 79 zł (kat. I)

Do kupienia w kasie Klubu Stodoła oraz za pośrednictwem stron: www.stodola.pl, www.eventim.pl i www.ebilet.pl.

 

Audio - czerwiec 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Gramofony za 2400 zł to już nie plastikowa tandeta z supermarketów, która pozwala dzisiaj dotrzeć "analogowi" pod strzechy. Dobry dźwięk zawsze trochę kosztuje, czy to ze źródła cyfrowego, czy analogowego, czy z kolumn, czy ze słuchawek. Trzy znane marki - Denon, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj