Ron Carter w Poznaniu

Koncerty

W niedzielę 19 listopada w poznańskiej Auli UAM wystąpi legenda Jazzu Ron Carter - najsłynniejszy kontrabasista świata, współtwórca i legendarnych zespołów Milesa Davisa, Cannonballa Adderley`a, Herbiego Hancocka i Theloniusa Monka.

Dodano: 4 wrzesień 2017

"Ron Carter należy do najwybitniejszych kontrabasistów w całej historii jazzu. Dysponuje oszałamiającą techniką, której jednak nie nadużywa, koncentrując się przede wszystkim na pracy w sekcji rytmicznej, grając z precyzyjnym, motorycznym wyczuciem rytmu. Jest wymarzonym akompaniatorem śpiewaków oraz solistów. Największa siła jego gry i muzyki leży w grze sekcyjnej i choćby z tych powodów jego klasyczne nagrania z Davisem, w których tyle do powiedzenia miała właśnie sekcja, są świadectwem jego niedościgłego mistrzostwa" - powiedział Dionizy Piątkowski, szef Ery Jazzu.

80-letni już Ron Carter pozostaje jedną z najaktywniejszych Legend muzyki jazzowej i laureatem licznych nagród. Otrzymał Grammy dla Najlepszego Jazzowego Zespołu Instrumentalnego (The Miles Davis Tribute Band) oraz za "Call Sheet Blues" - kompozycję do filmu "Round Midnight". Magazyn "Detroit News" przyznał mu tytuł Najwybitniejszego Basisty Dziesięciolecia, a prestiżowy "Down Beat" – Basisty Roku. Ron Carter jest także laureatem najważniejszej w USA nagrody "NEA Jazz Masters", kawalerem Austriackiego Krzyża Honorowego Nauki i Sztuki, a we Francji Komandorem Orderu Sztuki i Literatury.

Swoisty rekord (odnotowany w Guinness World Records) stanowi dyskografia amerykańskiego kontrabasisty: skrupulatni archiwiści Księgi Guinessa doliczyli się 2221 autorskich nagrań Rona Cartera zarejestrowanych na płytach do 2015 roku. Ta imponująca dyskografia dała podstawy by nazwać jazzmana "Most Recorded Jazz Bassist In History".

Ron Carter najczęściej koncertuje teraz z autorskim The Golden Striker Trio. W Poznaniu zagra wraz z gitarzystą Russellem Malone`em i pianistą Donaldem Vegą.

Źródło: Era Jazzu

Koncerty

listopad

19

niedziela

Gdzie: Aula UAM, ul. Wieniawskiego 1

Godz.: 19:00

Bilety: 120 zł / 160 zł / 200 zł

Do kupienia na www.ticketpro.pl i www.ticket24.pl.

 

Audio - lipiec - sierpień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

W tym numerze znajdziecie regularny test porównawczy (pięć wzmacniaczy za ok. 9000 zł), hi-endowe kolumny, gramofon, ale polecam przede wszystkim indywidualne testy pięciu urządzeń nowej generacji - soundbarów, głośników bezprzewodowych, systemów "all-in-one". ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj