Dorota Miśkiewicz na żywo z projektem PIANO.PL

Koncerty

Niemożliwe stało się realne. Dorota Miśkiewicz z projektem PIANO.PL, w którym występuje u boku najwybitniejszych polskich pianistów powraca na scenę.

Dodano: 15 wrzesień 2017

Projekt PIANO.PL tworzą z Dorotą Miśkiewicz Leszek Możdżer, Krzysztof Herdzin, Grzegorz Turnau, Włodzimierz Nahorny, Andrzej Jagodziński, Dominik Wania, Michał Tokaj, Piotr Orzechowski, Henyk Miśkiewicz, Jan Smoczyńki, Marcin Wasilewski, Bogdan Hołownia, Tomasz Kałwak, Lutosławski Piano Duo (Bartek Wąsik i Emilia Sitarz) oraz Atom SQ.

Za koncert i płytę PIANO.PL Dorota Miśkiewicz została nominowana do nagrody Fryderyk w kategoriach "Jazzowy Album Roku", "Jazzowy Artysta Roku" i nagrody "Koryfeusz Polskiej Muzyki". Zwyciężyła też w plebiscycie Jazz Top magazynu Jazz Forum w kategoriach "Jazzowe Wydarzenie Roku" i "Album Roku".

Przypomnijmy, że premierowy koncert w maju 2016 r. był planowany z blisko dwuletnim wyprzedzeniem. Jako jednorazowe wydarzenie został nagrany na DVD dające jedyną możliwość uczestnictwa w tym muzycznym spektaklu. PIANO.PL znalazło się również na płytach CD i winylowych.

Po premierze Dorota Miśkiewicz prezentowała projekt w wersji kameralnej. Występowała w towarzystwie trojga pianistów reprezentujących trzy muzyczne pokolenia oraz kwartetu smyczkowego, jednocześnie snując marzenia o ponowieniu koncertu w jego pełnej formule. Udało się.

W programie znalazły się znane piosenki należące do kanonu polskiej muzyki, a ich wybór został podyktowany osobistymi sympatiami artystki. Pianiści prezentują własne aranżacje tych utworów.

Źródło: materiały prasowe

Koncerty

październik

31

wtorek

Gdzie: Teatr Roma, ul. Nowogrodzka 49

Godz.: 20:00

Bilety: w cenie od 99 zł do kupienia na www.ebilet.pl i www.bilety24.pl.

grudzień

17

niedziela

Gdzie: Narodowe Forum Muzyki, pl. Wolności 1

Godz.: 19:00

Bilety: w cenie od 100 zł do kupienia na www.bilety.nfm.wroclaw.pl

Audio - lipiec - sierpień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

W tym numerze znajdziecie regularny test porównawczy (pięć wzmacniaczy za ok. 9000 zł), hi-endowe kolumny, gramofon, ale polecam przede wszystkim indywidualne testy pięciu urządzeń nowej generacji - soundbarów, głośników bezprzewodowych, systemów "all-in-one". ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj