Grzegorz Turnau: "L - LIVE" koncert urodziNOWY w Krakowie

Koncerty

Grzegorz Turnau "L - LIVE". Pod takim właśnie szyldem w Krakowie, w styczniu przyszłego roku, odbędzie się urodzinowy koncert artysty.

Dodano: 18 wrzesień 2017

Warto dodać, że dwunasta litera alfabetu nie jest bez znacznia. "L - LIVE" to Grzegorz Turnau z zespołem w jubiLeuszowym muzycznym spektakLu, "L" to również aLbum, na którym znajduje się kiLkadziesiąt nigdy dotychczas niewydanych nagrań audio i video. "L - LIVE" to koncertowa retrospekcja, będąca wyborem najbardziej, mniej i najmniej znanych utworów, z tymi wcaLe nieznanymi - w tLe. L jest wreszcie jak labirynt, lamus, jak 50.

Debiutował na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie piosenką „Znów Wędrujemy” (do wiersza Krzysztofa Kamila Baczyńskiego), będąc jeszcze uczniem III klasy liceum. Zdobył pierwszą nagrodę, a dzięki niej trafił do Piwnicy pod Baranami, zaproszony przez Piotra Skrzyneckiego.

Grzegorz Turnau w swoich piosenkach sam pisze teksty, ale też wykorzystuje utwory czołowych polskich poetów XX wieku, najczęściej Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Jana Brzechwy czy Bolesława Leśmiana oraz twórców współcześnie żyjących (głównie Michała Zabłockiego i Leszka Aleksandra Moczulskiego). Współpracował z artystami, jak Ewa Małas-Godlewska, Anna Maria Jopek, Dorota Miśkiewicz, Jan Kanty Pawluśkiewicz, Zbigniew Preisner czy Stanisław Soyka. Jest również kompozytorem muzyki teatralnej i filmowej (m.in. do filmu "Zakochany Anioł").

Koncerty

styczeń

19

piątek

Gdzie: Centrum Kongresowe ICE, Marii Konopnickiej 17

Godz.: 19:00

Bilety: 95 zł / 125 zł / 150 zł

Do kupienia na www.eventim.pl, www.biletin.pl, www.bilety24.pl, www.biletyna.pl.

Audio - lipiec - sierpień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

W tym numerze znajdziecie regularny test porównawczy (pięć wzmacniaczy za ok. 9000 zł), hi-endowe kolumny, gramofon, ale polecam przede wszystkim indywidualne testy pięciu urządzeń nowej generacji - soundbarów, głośników bezprzewodowych, systemów "all-in-one". ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj