"Harry Potter i komnata tajemnic" z muzyką na żywo w czterech miastach

Koncerty

Po raz kolejny widownia w Polsce będzie miała okazję posłuchać pełnej ścieżki dźwiękowej do drugiej części z serii filmów o Harry`m Potterze. Widowiska odbędą się w październiku we Wrocławiu, Warszawie, Poznaniu I Krakowie.

Dodano: 5 październik 2017

Niezapomnianą ścieżkę dźwiękową autorstwa Johna Williamsa, nagrodzoną nagrodą Grammy, w całości wykona Sinfonietta Cracovia. Film zaś będzie wyświetlany na wielkim, 480-calowym ekranie HD.

Koncerty są częścią światowego tournee, stworzonego przez firmy CineConcerts I Warner Bros Consumer Products.

Sinfonietta Cracovia to zespół z najwyższej półki, który współpracował z plejadą najwybitniejszych artystów z całego świata, wśród których znaleźli się m.in. Krzysztof Penderecki, Antoni Wit, Jerzy Maksymiuk, Lorin Maazel, Valery Gergiev, Rudolf Buchbinder, Gidon Kremer, Maxim Vengerov, Rafael Payare, Gábor Boldoczki, Ilya Gringolts, Mischa Maisky, Xavier de Maistre, Tabea Zimmermann, Grigorij Żyslin, Richard Galliano i in.

Ciekawostki:

• John Williams ma na swoim koncie najwięcej, bo aż 50 nominacji do Oskarów. Z muzyką do filmów o Harry Potterze był nominowany dwukrotnie.
• John Williams pracował z Chrisem Columbusem przy sześciu pełnometrażowych filmach o przygodach Harrego Pottera.
• Zdjęcia do filmu "Harry Potter i Komnata Tajemnic" rozpoczęły się zaledwie trzy dni po zakończeniu zdjęć do części pierwszej.
• "Harry Potter i Komnata Tajemnic" to najdłuższa część filmowej sagi – trwa 161 minut – mimo że została nakręcona na podstawie najkrótszej książki.
• W scenie ucieczki Harry`ego z domu Dursley`ów, Ron przylatuje po przyjaciela starym, niebieskim Fordem Anglia, który następnie rozbijają o bijąca wierzbę. Podczas kręcenia sceny, zniszczono w sumie 14 takich samych samochodów.
• Gabinet profesora Dumbledora z drugije części był najdroższą scenografią ze wszystkich użytych w filmie.
• Początkowo rolę Gilderoya Lockharta, nauczyciela obrony przed czarną magią, miał zagrać Hugh Grant, a potem brany był pod uwagę nawet Jude Law. Jednak pierwszy z powodu innych obowiązków musiał zrezygnować z roli, a drugi niestety był za młody na tę rolę.
• Rupert Grint, tak jak grany przez niego Ron, panicznie boi się pająków. Podobno do tej pory nie widział sceny, w której wraz z Harry`m odwiedzają Aragoga w Zakazanym Lesie. • "Harry Potter i Komnata Tajemnic" jest ulubioną częścią przygód Daniela Radcliffa.
• Podczas kręcenia scen z udziałem Zgredka, skrzata reprezentowała piłka nabita na patyk. Dopiero potem dodano cyfrowy obraz postaci.
• Na potrzeby drugiej części filmu wykonano ponad 1000 mioteł.

Źródło: Materiały prasowe

Koncerty

październik

17

wtorek

Gdzie: Hala Stulecia, ul. Wystawowa 1

Godz.: 19:00

Bilety: w cenie od 90 zł do kupienia na www.eventim.pl.

październik

18

środa

Gdzie: Torwar, ul. Łazienkowska 6a

Godz.: 19:00

Bilety: w cenie od 90 zł do kupienia na www.eventim.pl

październik

19

czwartek

Gdzie: Arena, ul. Wyspiańskiego 33

Godz.: 19:00

Bilety: w cenie od 90 zł do kupienia na www.eventim.pl

październik

21

sobota

Gdzie: Tauron Arena, ul. Stanisława Lema 7

Godz.: 19:00

Bilety: w cenie od 90 zł do kupienia na www.eventim.pl

Audio - lipiec - sierpień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

W tym numerze znajdziecie regularny test porównawczy (pięć wzmacniaczy za ok. 9000 zł), hi-endowe kolumny, gramofon, ale polecam przede wszystkim indywidualne testy pięciu urządzeń nowej generacji - soundbarów, głośników bezprzewodowych, systemów "all-in-one". ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj