Nagrody EISA 2017-2018
Nagrody EISA
2017-2018
Wojtek Mazolewski wystąpi w warszawskiej Stodole

Wojtek Mazolewski wystąpi w warszawskiej Stodole

Koncerty

Dodano: 24 listopad 2017

Już niedługo, bo 6 grudnia w Mikołajki, na scenie warszawskiego klubu Stodoła wystąpi Wojtek Mazolewski.

Wojtek Mazolewski to basista, kompozytor i producent. Założyciel i lider formacji Pink Freud oraz Wojtek Mazolewski Quintet. Laureat prestiżowych nagród muzycznych. Autor muzyki filmowej i teatralnej. Artysta eksperymentujący, łączący klasykę z nowoczesnością.

Jego twórczość dała początek rozkwitowi polskiego jazzu XXI wieku. Grał u boku m.in. Tomasza Stańki, Olo Walickieo, Andrzeja Smolika, Mikołaja Trzaski, Marcina Maseckiego, Wojtka Waglewskiego czy Lecha Janerki. Prowadzi autorską audycję w Polskim Radio oraz w Chilli Zet, jest laureatem prestiżowych nagród muzycznych i prezentuje nowe oblicze polskiego jazzu w Europie, Ameryce Południowej oraz Japonii.

W kwietniu tego roku na Wyspach, nakładem wytwórni Lanquidity Records, ukazał się winylowy singiel Wojtka pt. "London". Utwór spotkał się z fantastycznym przyjęciem brytyjskiej publiczności i krytyków. "W tym utworze zawarłem moje muzyczne skojarzenia związane z Londynem - mówi Wojtek Mazolewski - to miasto jest dla mnie jednym z najważniejszych miejsc na świecie, pełnym inspiracji nie tylko muzycznych ale także życiowych. W tym miejscu skupiały się energie, tu rodziły się nowe gatunki, które na mnie wpłynęły. W moim muzycznym Londynie usłyszycie jazz, rock lat 70, punk, ska czy czy techno. Dopełnieniem tych muzycznych obrazów jest nowoczesna i nieoczywista dla wielu twarz Londynu. Zapraszam Was wszystkich na muzyczną i architektoniczną wycieczkę po tym wyjątkowym nie dającym zasnąć mieście".

Wybuchowe, eklektyczne koncerty to znak firmowy muzyki Mazolewskiego. Nie braknie na nich młodzieńczej energii, doskonałego warsztatu, a przede wszystkim znakomitej muzyki.

Źródło: Stodoła

Koncerty

grudzień

06

środa

Wojtek Mazolewski - Warszawa

Gdzie: klub Stodoła, ul. Batorego 10

Godz.: 19:00

Bilety: 

- 89 zł (stojące)
- 99 zł (siedzące, balkon)
- 129 zł (siedzące, parter)

Do kupienia w kasie Klubu Stodoła oraz za pośrednictwem stron: www.stodola.pl i www.tixer.pl.

Pozostałe newsy muzyczne Zobacz wszystkie
Zobacz także
Audio - maj 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Tradycyjne, wysokiej klasy kolumny głośnikowe, nowoczesne słuchawki bezprzewodowe i najnowsze amplitunery AV z wyższej półki - w każdym z tych trzech testów po trzy modele, a na potężną dokładkę wielki test wielkich kolumn: tubowych Blumenhoferów Gioia. I ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio