Wojtek Mazolewski wystąpi w warszawskiej Stodole

Koncerty

Już niedługo, bo 6 grudnia w Mikołajki, na scenie warszawskiego klubu Stodoła wystąpi Wojtek Mazolewski.

Dodano: 24 listopad 2017

Wojtek Mazolewski to basista, kompozytor i producent. Założyciel i lider formacji Pink Freud oraz Wojtek Mazolewski Quintet. Laureat prestiżowych nagród muzycznych. Autor muzyki filmowej i teatralnej. Artysta eksperymentujący, łączący klasykę z nowoczesnością.

Jego twórczość dała początek rozkwitowi polskiego jazzu XXI wieku. Grał u boku m.in. Tomasza Stańki, Olo Walickieo, Andrzeja Smolika, Mikołaja Trzaski, Marcina Maseckiego, Wojtka Waglewskiego czy Lecha Janerki. Prowadzi autorską audycję w Polskim Radio oraz w Chilli Zet, jest laureatem prestiżowych nagród muzycznych i prezentuje nowe oblicze polskiego jazzu w Europie, Ameryce Południowej oraz Japonii.

W kwietniu tego roku na Wyspach, nakładem wytwórni Lanquidity Records, ukazał się winylowy singiel Wojtka pt. "London". Utwór spotkał się z fantastycznym przyjęciem brytyjskiej publiczności i krytyków. "W tym utworze zawarłem moje muzyczne skojarzenia związane z Londynem - mówi Wojtek Mazolewski - to miasto jest dla mnie jednym z najważniejszych miejsc na świecie, pełnym inspiracji nie tylko muzycznych ale także życiowych. W tym miejscu skupiały się energie, tu rodziły się nowe gatunki, które na mnie wpłynęły. W moim muzycznym Londynie usłyszycie jazz, rock lat 70, punk, ska czy czy techno. Dopełnieniem tych muzycznych obrazów jest nowoczesna i nieoczywista dla wielu twarz Londynu. Zapraszam Was wszystkich na muzyczną i architektoniczną wycieczkę po tym wyjątkowym nie dającym zasnąć mieście".

Wybuchowe, eklektyczne koncerty to znak firmowy muzyki Mazolewskiego. Nie braknie na nich młodzieńczej energii, doskonałego warsztatu, a przede wszystkim znakomitej muzyki.

Źródło: Stodoła

Koncerty

grudzień

06

środa

Gdzie: klub Stodoła, ul. Batorego 10

Godz.: 19:00

Bilety: 

- 89 zł (stojące)
- 99 zł (siedzące, balkon)
- 129 zł (siedzące, parter)

Do kupienia w kasie Klubu Stodoła oraz za pośrednictwem stron: www.stodola.pl i www.tixer.pl.

Audio - listopad 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

W tym numerze zajmujemy się sprzętem tak popularnym, jak słuchawki bezprzewodowe za kilkaset złotych (pięć modeli) i gramofony za tysiąc kilkaset (również piątka), ale na drugiej szali kładziemy test jubileuszowego, hi-endowego zestawu Marantza KI-Ruby, i parę ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj