Arturo Sandoval w lutym w trzech polskich miastach

Koncerty

Już w przyszłym miesiącu na trzech koncertach w Polsce wystąpi Arturo Sandowal - wybitny i utytułowany jazzman, który grą na trąbce oczarowuje pubiczność na całym świecie od wielu lat.

Dodano: 5 styczeń 2018

W swojej twórczości muzyk, nadal będący w świetnej formie (i operujący rozszerzoną skalą gry na trąbce) nie tylko inspiruje się klasyką, jazzem latynoskim, lecz także tworzy covery współczesnych piosenek. Występował znanymi gwiazdami kultury popularnej, m.in. Alicią Keys i Justinem Timberlakiem. Jako podstawa najnowszej płyty posłużyły mu kompozycje meksykańskiego romantyka Armando Manazero.

Arturo Sandoval urodził się na Kubie, w prowincji Artemisa. Swój talent odkrył jeszcze w dzieciństwie – już w wieku 13 lat doskonalił swoje umiejętności w wiejskim zespole, trzy lata później wykonywał już partie w składzie kubańskiej Orkiestry Narodowej wszystkich gwiazd. Wydaje się, że popularność była mu przeznaczona. Po niedługich występach w składzie grupy muzyk założył własny zespół, a widzowie popłynęli rzeką na jego koncerty, pragnęli słuchać Sandovala za wszelką cenę.

Arturo Sandoval może się pochwalić 19 nominacji do Grammy (w tym 10 statuetek), 6 nagrodami Billboard, statuetką Emmy za ścieżkę dźwiękową do filmu "W imię miłości" poświęconego jego własnemu życiu (główną rolę gra Andy Garcia).

Koncerty

luty

15

czwartek

Gdzie: ICE Kraków Congress Centre, ul. Marii Konopnickiej 17

Godz.: 20:00

Bilety: w cenie od 99 zł do 209 zł do kupienia na www.eventim.pl i www.ebilet.pl.

luty

17

sobota

Gdzie: Sala Ziemi MTP, ul. Głogowska 14 (wejście od ul. Śniadeckich)

Godz.: 20:00

Bilety: 129 zł / 179 zł / 229 zł

Do kupienia na www.eventim.pl i www.ebilet.pl.

luty

28

środa

Gdzie: Polska Filharmonia Bałtycka im. Fryderyka Chopina, ul. Ołowianka 1

Godz.: 20:00

Bilety: 179 zł / 129 zł / 225 zł

Do kupienia na www.eventim.pl i www.ebilet.pl.

Audio - marzec 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Test pięciu podstawkowych "monitorów", chociaż układowo dość prostych (dwudrożnych), został wzbogacony o wyjątkowo rozwinięte opisy konstrukcji i komentarze wyników pomiarów, odnoszące się też do wielu ogólniejszych wątków. Do tego finał testu wspaniałych, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj