Nagrody EISA 2017-2018
Nagrody EISA
2017-2018
Jan Garbarek Group podczas Drums Fusion w Bydgoszczy

Jan Garbarek Group podczas Drums Fusion w Bydgoszczy

Koncerty

Dodano: 6 luty 2018

30 maja w ramach bydgoskiego festiwalu Drums Fusion dla polskiej publiczności zagra Jan Garbarek. Jeden z najsłynniejszych muzyków jazzowych na świecie wystąpi w towarzystwie pianisty Rainera Brüninghausa, basisty Yuriego Daniela i mistrza perkusji Triloka Gurtu.

Brzmienie saksofonu Jana Garbarka stało się jego znakiem rozpoznawczym i zyskało inny wymiar niż to, co jest ogólnie nazywamy Jazzem. Niezliczone nagrania płytowe, koncerty w najważniejszych salach koncertowych na całym świecie, wiele lat współpracy z Keithem Jarrettem czy jego bezprecedensowa kooperacja z Hilliard Ensemble sprawiły, że ten wyjątkowy saksofonista stał się popularny we wszystkich gatunkach muzycznych i krajach.

Jan Garbarek tworzy muzykę, która wnika w naszą duszę i - jak się mówi - "oddycha i zapewnia innym przestrzeń do oddychania”. Jest prosta i zarazem złożona, zabawna i poważna, zanurzona w głębi i wyjątkowo otwarta.

Drums Fusion 2018 odbędzie się w dniach 28 maja - 2 czerwca.

Copyright Guri Dahl / ECM Records

Źródło: Jazz Forum

Koncerty

maj

30

środa

Jan Garbarek Group - Bydgoszcz

Gdzie: Opera Nova, ul. Marszałka Focha 5

Godz.: 20:00

Bilety: w cenie od 80 do 100 zł do kupienia w kasie MCK i w serwisach biletowych: bileterka.com, kupbilecik.pl, biletyna.pl i ebilet.pl.

 

Black Record Store
Pozostałe newsy muzyczne Zobacz wszystkie
Zobacz także

 

 

Audio - marzec 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Obok armady głośnikowych liniowców (pięciu kolumn za ok. 80 000 zł), przepływają dwie szybkie eskadry, liczące po trzy jednostki, znacznie mniejszych, niedrogich (ok. 2000 zł), ale bardzo pożytecznych jednostek grających - amplitunerów stereo i gramofonów. Pierwsze ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio