Jan Garbarek Group podczas Drums Fusion w Bydgoszczy

Koncerty

30 maja w ramach bydgoskiego festiwalu Drums Fusion dla polskiej publiczności zagra Jan Garbarek. Jeden z najsłynniejszych muzyków jazzowych na świecie wystąpi w towarzystwie pianisty Rainera Brüninghausa, basisty Yuriego Daniela i mistrza perkusji Triloka Gurtu.

Dodano: 6 luty 2018

Brzmienie saksofonu Jana Garbarka stało się jego znakiem rozpoznawczym i zyskało inny wymiar niż to, co jest ogólnie nazywamy Jazzem. Niezliczone nagrania płytowe, koncerty w najważniejszych salach koncertowych na całym świecie, wiele lat współpracy z Keithem Jarrettem czy jego bezprecedensowa kooperacja z Hilliard Ensemble sprawiły, że ten wyjątkowy saksofonista stał się popularny we wszystkich gatunkach muzycznych i krajach.

Jan Garbarek tworzy muzykę, która wnika w naszą duszę i - jak się mówi - "oddycha i zapewnia innym przestrzeń do oddychania”. Jest prosta i zarazem złożona, zabawna i poważna, zanurzona w głębi i wyjątkowo otwarta.

Drums Fusion 2018 odbędzie się w dniach 28 maja - 2 czerwca.

Copyright Guri Dahl / ECM Records

Źródło: Jazz Forum

Koncerty

maj

30

środa

Gdzie: Opera Nova, ul. Marszałka Focha 5

Godz.: 20:00

Bilety: w cenie od 80 do 100 zł do kupienia w kasie MCK i w serwisach biletowych: bileterka.com, kupbilecik.pl, biletyna.pl i ebilet.pl.

 

Audio - wrzesień 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Zapraszamy na wielką galę EISA - w tym roku aż 35 nagród dla urządzeń audio - stereo i wielokanałowych, stacjonarnych i przenośnych, analogowych i cyfrowych. Kolumny, słuchawki, wzmacniacze, odtwarzacze, gramofony, daki, amplitunery, całe systemy... To najważniejszy ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio