Jan Garbarek Group podczas Drums Fusion w Bydgoszczy

Koncerty

30 maja w ramach bydgoskiego festiwalu Drums Fusion dla polskiej publiczności zagra Jan Garbarek. Jeden z najsłynniejszych muzyków jazzowych na świecie wystąpi w towarzystwie pianisty Rainera Brüninghausa, basisty Yuriego Daniela i mistrza perkusji Triloka Gurtu.

Dodano: 6 luty 2018

Brzmienie saksofonu Jana Garbarka stało się jego znakiem rozpoznawczym i zyskało inny wymiar niż to, co jest ogólnie nazywamy Jazzem. Niezliczone nagrania płytowe, koncerty w najważniejszych salach koncertowych na całym świecie, wiele lat współpracy z Keithem Jarrettem czy jego bezprecedensowa kooperacja z Hilliard Ensemble sprawiły, że ten wyjątkowy saksofonista stał się popularny we wszystkich gatunkach muzycznych i krajach.

Jan Garbarek tworzy muzykę, która wnika w naszą duszę i - jak się mówi - "oddycha i zapewnia innym przestrzeń do oddychania”. Jest prosta i zarazem złożona, zabawna i poważna, zanurzona w głębi i wyjątkowo otwarta.

Drums Fusion 2018 odbędzie się w dniach 28 maja - 2 czerwca.

Copyright Guri Dahl / ECM Records

Źródło: Jazz Forum

Koncerty

maj

30

środa

Gdzie: Opera Nova, ul. Marszałka Focha 5

Godz.: 20:00

Bilety: w cenie od 80 do 100 zł do kupienia w kasie MCK i w serwisach biletowych: bileterka.com, kupbilecik.pl, biletyna.pl i ebilet.pl.

 

Audio - grudzień 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Tym razem nietrudno wskazać najważniejszy test numeru - to porównanie pięciu wzmacniaczy zintegrowanych, w cenie 7000–9000 zł. Pokazują nie tylko swoją własną kondycję, ale też dobrze demonstrują zmiany wśród ogółu wzmacniaczy. Każdy ma na pokładzie DAC-a, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj