Illusion w warszawskiej Stodole

Koncerty

W niedzielę 2 grudnia w warszawskim klubie Stodoła wystąpi Illusion. Jeden z najważniejszych polskich zespołów rockowych zaprezentuje fanom materiał z najnowszego albumu "Anhedonia" oraz oczywiście swoje najważniejsze utwory.

Dodano: 18 maj 2018

Illusion powstał w 1992 r. w Gdańsku, założony przez Tomasza "Lipę" Lipnickiego (wokal, gitara), Jurka "Jerrego" Rutkowskiego (gitara) i Pawła Herbascha (perkusja). Pierwszy album zespołu zatytułowany "Illusion" znalazł się w sklepach w listopadzie rok póżniej. Muzyka formacji była utrzymane w klimatach grunge, Pantery ale i Cypress Hill.

Późniejsze losy zespołu były pełne zwrotów akcji. Po wydaniu kolejnych płyt, kilku nominacjach do Frayderyków i paru trasach koncertowych zespół, po siedmiu latach wspólnego grania, będąc u szczytu popularności, nieoczekiwanie zawiesił działalność. 14 listopada 1999 r. w gdańskim klubie "Kwadratowa" zagrał swój pożegnalny koncert.

Próba reaktywacji nastąpiła w grudniu 2008 r., kiedy to po dziewięciu latach nieobecności formacja zagrała koncert we wrocławskiej Hali Stulecia. Mimo świetnej atmosfery i gorącego przyjęcia (na koncercie stawiło się dziewięć tysięcy stęsknionych fanów) Illusion zniknął ze sceny, by w 2011 r. zaskoczyć fanów nową płytą ("The Best Of"), na której - poza największymi hitami jak "Nóż", "Na luzie" czy "To, co ma nadejść" - znalazły się dwa premierowe kawałki: "Solą w oku" i "Tron".

W 2012 r. stało się coś, w co przez te wszystkie lata nie zwątpili chyba tylko najwięksi optymiści. Paweł Herbasch, Jerzy Rutkowski i Jarek Śmigiel spotkali się i zaczęli pracę nad nowym materiałem. Tomasz Lipnicki, zajęty wtedy Lipali, dołączył do chłopaków wiosną 2013 r. i wspólnie dokończyli robotę. Nagrania były realizowane od lipca 2013 r. w DR studio w Wiśle. Płyta została nagrana "na setkę", bez klików - wszyscy członkowie zespołu spotkali się w studiu i zagrali razem w jednym czasie. Premiera albumu "Opowieści", na którym znalazło się dziewięć utworów, w tym jeden instrumentalny, odbyła się w marcu 2014.

9 marca 2018 swoją premierę miała najnowsza płyta zespołu zatytułowana "Anhedonia". Szósty studyjny krążek brzmi agresywnie, surowo i naturalnie. Siłę dziesięciu nowych piosenek stanowią gorzkie, bezkompromisowe teksty, a także charakterystyczne brzmienie, oparte na mocnej sekcji rytmicznej, chropowatych gitarach i energetycznym wokalu Lipy.

Źródło: Stodoła

Koncerty

grudzień

02

niedziela

Gdzie: klub Stodoła, ul. Batorego 10

Godz.: 19:00

Bilety: w cenie 60 zł (stojące) i 85 zł (balkon) do kupienia w kasie klubu oraz za pośrednictwem stron: www.stodola.pl oraz www.ticketclub.pl

Audio - lipiec - sierpień 2018

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Test porównawczy wzmacniaczy stereofonicznych w zakresie 2200-2800 zł pokazuje, jak bardzo się zmieniły, jak wiele dodatkowych funkcji można dzisiaj znaleźć w nawet niedrogich modelach.   Kilka kolejnych testów, już indywidualnych, wprowadza nie tylko nowe produkty, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj

Newsletter
zapisz się i zyskaj
Zamów newsletter, a co tydzień otrzymasz porcję
wyselekcjonowanych wiadomości ze świata
audio-video i muzyki.
Teraz przy zapisaniu się na
newsletter otrzymasz bieżące
e-wydanie magazynu AUDIO
Okładka Audio