Loreena McKennitt w Krakowie i Zabrzu

Koncerty

Loreena McKennitt w marcu 2019 dwukrotnie wystąpi w Polsce i będzie promować swój najnowszy album "Lost Souls". Wielokrotnie nagradzaną kanadyjską piosenkarkę i autorkę tekstów będzie można usłyszeć w Krakowie oraz Zabrzu.

Dodano: 14 sierpień 2018

"Lost Souls" Loreena McKennitt wyprodukowała samodzielnie. Płyta jest eklektycznym zbiorem utworów inspirowanych wieloma muzycznymi nurtami, w tym muzyką celtycką oraz dźwiękami Bliskiego Wschodu, z którymi twórczość Loreeny McKennit jest identyfikowana od dawna. Wiele kompozycji na płycie jest jej dziełem. Kilka nawiązuje do poezji Johna Keatsa oraz Williama Butlera Yeatsa.

Podczas planowanych koncertów Loreena zaśpiewa piosenki z najnowszej płyty, ale też najważniejsze utwory w swojej karierze. Na scenie będzie jej towarzyszyć zespół muzyków: Brian Hughes (gitara, ud, celtyckie buzuki) Caroline Lavelle (wiolonczela), Hugh Marsh (skrzypce), Dudley Philips (kontrabas) i inni.

Warto przypomnieć, że Loreena McKennitt sprzedała dotychczas ponad 14 milionów albumów na całym świecie. Jej nagrania osiągnęły status złotej, platynowej oraz multiplatynowej płyty w piętnastu krajach na czterech kontynentach. Artystka była dwukrotnie nominowana do nagrody Grammy oraz ma na swoim koncie Nagrodę Juno oraz Billboard International Achievement Award. Występiwała przy tym w najbardziej prestiżowych i cenionych miejscach koncertowych na świecie, w tym w nowojorskiej Carnegie Hall oraz w pałacu Alhambra w Grenadzie. Śpiewała także dla Królowej Elżbiety II oraz wielu najwyższych dygnitarzy państw.

Loreena McKennitt jest także doceniana za wiele inicjatyw filantropijnych. W 2004 roku otrzymała Order Kanady, a w 2013 roku została nagrodzona przez Republikę Francuską tytułem Kawalera Orderu Sztuki i Literatury.

Źródło: Stodołą

Koncerty

marzec

27

środa

Gdzie: ICE, Kraków Congress Centre, ul. Marii Konopnickiej 17

Godz.: 20:00

Bilety: w cenie od 150 zł do kupienia na www.ticketclub.pl.

marzec

28

czwartek

Gdzie: Dom Muzyki i Tańca w Zabrzu, ul. Gen. De Gaulle'a 17

Godz.: 20:00

Bilety: w cenie od 150 zł do kupienia na www.ticketclub.pl

Audio - luty 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Zgodnie z zapowiedzią - druga część cyklu testów zespołów głośnikowych, a w niej pięć kolumn wolnostojących w zakresie 3600-3900 zł (za parę), konstrukcje jeszcze względnie niedrogie, a brzmienia - czasami już niezwykłe. Dla miłośników analogu test najlepszego ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj