Festiwal Jimek + w Gliwicach

Koncerty

Festiwal JIMEK+ to nowe wydarzenie na muzycznej, imprezowej mapie Polski. Pomysłodawcą i szefem muzycznym jest Radzimir Dębski, którego chyba nikomu przedstawiać nie trzeba. Podczas dwudniowej imprezy wystąpi on sam z orkiestrą symfoniczną i zaproszeni przez niego goście.

Dodano: 24 sierpień 2018

Radzimir Dębski jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie (wydział kompozycji). Studiował także na University of California Los Angeles wydziału Film Scoring, Orchestration. Od wielu lat komponuje muzykę do filmów fabularnych, seriali telewizyjnych, spotów reklamowych, spektakli teatralnych i festiwali muzycznych. Szersza publiczność usłyszała o nim w kwietniu 2012 roku, po wygranej w konkursie na remix utworu Beyoncè "End of time". Kompozytor pokonał 3000 uczestników, a jego remix znalazł się na płycie artystki "4: The Remix".

W 2014 Jimek otrzymał zamówienie na dwa utwory symfoniczne, które miały swoje prawykonania podczas otwarcia nowego gmachu Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. W listopadzie tego samego roku ukazał się singiel "Prologue" będący zapowiedzią debiutanckiej płyty "The Best Of". Od stycznia 2015 roku sygnałem Wiadomości TVP jest jego kompozycja.

W marcu 2015 r. Jimek poprowadził Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach, podczas dwóch wyjątkowych koncertów, do których przygotował symfoniczne aranżacje utworów Miuosha. Album "JIMEK x MIOUSH x NOSPR 2015" będący zapisem koncertów wkrótce po premierze zyskał status złotej płyty, a medley 30 fragmentów utworów hip-hopowych wykonanych jako bis zyskał uznanie na całym świecie.

W sierpniu 2016 Jimek był gospodarzem koncertu JIMEK+ podczas festiwalu Solidarity of Arts. Miesiąc później zagrał koncert w berlińskim Konzerthaus, podczas którego poprowadził Konzerthausorchester w symfonicznych aranżacjach niemieckiego rapera MoTripa. Materiał został wydany w grudniu przez Deutsche Grammophon i Universal Music Deutschland.

W 2017 roku skomponował muzykę do filmów "Sztuka Kochania. Historia Michaliny Wisłockiej" w reżyserii Marii Sadowskiej oraz "Atak paniki" w reż. Pawła Maślony.

Dzień pierwszy:

• JIMEK SYMPHONIXX - orkiestra symfoniczna złożona z najzdolniejszych muzyków młodego pokolenia
• Kaliber 44
• Bokanté - kolektyw założony przez Michaela League (Snarky Puppy)
• The KutiMangoes - jeden z najlepszych afro-jazzowych zespołów powstały w Danii

Dzień drugi:

• JIMEK SYMPHONIXX
• Alune Wade - senegalski gitarzysta basowy i wokalista
• Krzysztof Zalewski
• Rumba de Bodas - muzycy z Bolonii prezentujący latino-funkową mieszankę
• The Dumplings
• Pharoahe Monch - gość specjalny, legenda amerykańskiego rapu

Koncerty

październik

05

piątek

Gdzie: Arena Gliwice, ul. Akademicka 50

Godz.: 18:00

Bilety: w cenie od 119 zł do kupienia na www.eventim.pl. 

październik

06

sobota

Gdzie: Arena Gliwice, ul. Akademicka 50

Godz.: 18:00

Bilety: w cenie od 119 zł do kupienia na www.eventim.pl. 

Audio - maj 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Wzmacniacze zintegrowane, dzięki coraz bogatszemu wyposażeniu, wchodzą często w rolę źródeł. Cyfrowe wejścia, Bluetooth, a nawet moduły sieciowe, to elementy widywane tak często, że już niemal standardowe - przynajmniej w zakresie cenowym 3000-4000 zł, którym ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj