Trombone Shorty & Orleans Avenue w Warszawie

Koncerty

Po świetnie przyjętych solowych koncertach i występach przed Foo Fighters i The Rolling Stones Trombone Shorty & Orleans Avenue wracają do Polski na jedyny koncert w ramach europejskiej trasy. Formacja zagra w klubie Palladium.

Dodano: 28 wrzesień 2018

Troy Andrews, znany jako Trombone Shorty, urodził się w Nowym Orleanie w 1986 r. Już jako czterolatek pojawił się na scenie u boku Bo Diddleya podczas New Orleans Jazz & Heritage Festival. Dwa lata później stał przeodził zespołowi biorącemu udział w paradach. Będąc nastolatkiem, wchodził w skład The Stooges Brass Band. Swój ogromny talent szlifował w szkole The New Orleans Center For Creative Arts (NOCCA). Pierwszą z największych gwiazd muzyki, która zaprosiła go do współpracy, był Lenny Kravitz.

Gdy nie koncertował po świecie, Trombone Shorty aktywnie uczestniczył w życiu muzycznym Nowego Orleanu. Kiedy miasto zostało zniszczone przez huragan Katrina, muzyk wszedł w skład New Orleans Social Club, aby nagrać album, z którego dochód został przeznaczony na pomoc ofiarom żywiołu. W 2006 roku wystąpił na scenie z U2 i Green Day w Nowym Orleanie podczas show przed meczem futbolu amerykańskiego. Rok później magazyn "Offbeat" z Nowego Orleanu nagrodził Shorty`ego tytułem "Wykonawca roku".

Trombone Shorty od 2009 roku gra pod szyldem Trombone Shorty & Orleans Avenue. Ostatnie studyjne dokonanie nowoorleańskiego muzyka to pochodzący z 2017 roku album "Parking Lot Symphony". Album wyprodukował nominowany do Grammy producent Chris Seefried (Andra Day, Fitz And The Tantrums), a wśród współpracowników pojawili się członkowie Edward Sharpe & The Magnetic Zeros, The Meters, Better Than Ezra, Dumpstaphunk.

Źródło: KnockOut Productions

Koncerty

marzec

24

niedziela

Gdzie: klub Palladium, ul. Złota 9

Godz.: 19:30

Bilety: w cenie od 130 do 150 zł do kupienia na www.sklep.knockoutprod.net/pl oraz www.eventim.pl

 

Audio - czerwiec 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Gramofony za 2400 zł to już nie plastikowa tandeta z supermarketów, która pozwala dzisiaj dotrzeć "analogowi" pod strzechy. Dobry dźwięk zawsze trochę kosztuje, czy to ze źródła cyfrowego, czy analogowego, czy z kolumn, czy ze słuchawek. Trzy znane marki - Denon, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj