Koncert symfoniczny muzyki Hansa Zimmera w Krakowie

05 stycznia 2019 Koncerty

"The World of Hans Zimmer" – wyjątkowy projekt, którego kuratorem jest sam Hans Zimmer wreszcie pojawi się w Polsce. 17 marca 2019 roku w Tauron Arena Kraków odbędzie się niezwykłe widowisko, podczas którego zabrzmią największe przeboje muzyki filmowej przy akompaniamencie orkiestry symfonicznej, z oszałamiającą oprawą wizualną.

Hans Zimmer jest niewątpliwie jednym z najbardziej znanych i cenionych kompozytorów filmowych naszych czasów, a jego muzyka na stałe zapisała się w historii kina. Na jego koncie są "Król Lew", "Gladiator", "Piraci z Karaibów", "Kod Da Vinci", "Mroczny Rycerz", "Incepcja" czy "Interstellar". W styczniu 2018 roku, Hans Zimmer po raz 11 został nominowany do Oscara za ścieżkę dźwiękową do filmu Christophera Nolana "Dunkierka".

Pod koniec kwietnia 2018 roku w Niemczech rozpoczęła się trasa koncertowa The World of Hans Zimmer - A Symphonic Celebration. Została przedłużona, dzięki czemu projekt zawita także do nas. Mimo, że Hans Zimmer we własnej osobie nie będzie występował podczas koncertów, odgrywa on rolę dyrektora muzycznego oraz kuratora całej trasy, podczas której wystąpią jego przyjaciele i współpracownicy.

Wśród gwiazd, które pojawią się na scenie, znaleźli się m.in. australijska wokalistka i kompozytorka Lisa Gerrard (w 2001 roku otrzymała wraz z Zimmerem Złoty Glob za muzykę do filmu "Gladiator"), mołdawska śpiewaczka i solistka operowa Valentina Naforniță, piosenkarka i kompozytorka serbskiego pochodzenia Asja Kadrić oraz instrumentaliści: Pedro Eustache, Rusanda Panfili, Marie Spaemann, Lucy Landymore, Eliane Correa, Aleksandra Šuklar, Juan Herrero, Luis Ribeiro oraz Amir John Haddad.

Po raz pierwszy muzyce będą towarzyszyć projekcje scen z filmów, do których Hans Zimmer stworzył muzykę. On sam odpowiada za ich dobór.

Źródło: materiały organizatora

Koncerty
17
The World of Hans Zimmer - A Symphonic Celebration - Kraków
Marzec /
 Kraków

Gdzie: TAURON Arena Kraków, ul. Stanisława Lema 7

Godz.: 19:00

Bilety: w cenie od 199 zł do kupienia na www.eventim.pl

Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, a otrzymasz gratis e-wydanie
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta wrzesień 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2021

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio czerwiec 2021

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio wrzesień 2021

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu