Koncert symfoniczny muzyki Hansa Zimmera w Krakowie

Koncerty

"The World of Hans Zimmer" – wyjątkowy projekt, którego kuratorem jest sam Hans Zimmer wreszcie pojawi się w Polsce. 17 marca 2019 roku w Tauron Arena Kraków odbędzie się niezwykłe widowisko, podczas którego zabrzmią największe przeboje muzyki filmowej przy akompaniamencie orkiestry symfonicznej, z oszałamiającą oprawą wizualną.

Dodano: 5 styczeń 2019

Hans Zimmer jest niewątpliwie jednym z najbardziej znanych i cenionych kompozytorów filmowych naszych czasów, a jego muzyka na stałe zapisała się w historii kina. Na jego koncie są "Król Lew", "Gladiator", "Piraci z Karaibów", "Kod Da Vinci", "Mroczny Rycerz", "Incepcja" czy "Interstellar". W styczniu 2018 roku, Hans Zimmer po raz 11 został nominowany do Oscara za ścieżkę dźwiękową do filmu Christophera Nolana "Dunkierka".

Pod koniec kwietnia 2018 roku w Niemczech rozpoczęła się trasa koncertowa The World of Hans Zimmer - A Symphonic Celebration. Została przedłużona, dzięki czemu projekt zawita także do nas. Mimo, że Hans Zimmer we własnej osobie nie będzie występował podczas koncertów, odgrywa on rolę dyrektora muzycznego oraz kuratora całej trasy, podczas której wystąpią jego przyjaciele i współpracownicy.

Wśród gwiazd, które pojawią się na scenie, znaleźli się m.in. australijska wokalistka i kompozytorka Lisa Gerrard (w 2001 roku otrzymała wraz z Zimmerem Złoty Glob za muzykę do filmu "Gladiator"), mołdawska śpiewaczka i solistka operowa Valentina Naforniță, piosenkarka i kompozytorka serbskiego pochodzenia Asja Kadrić oraz instrumentaliści: Pedro Eustache, Rusanda Panfili, Marie Spaemann, Lucy Landymore, Eliane Correa, Aleksandra Šuklar, Juan Herrero, Luis Ribeiro oraz Amir John Haddad.

Po raz pierwszy muzyce będą towarzyszyć projekcje scen z filmów, do których Hans Zimmer stworzył muzykę. On sam odpowiada za ich dobór.

Źródło: materiały organizatora

Koncerty

marzec

17

niedziela

Gdzie: TAURON Arena Kraków, ul. Stanisława Lema 7

Godz.: 19:00

Bilety: w cenie od 199 zł do kupienia na www.eventim.pl

Audio - lipiec - sierpień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

W tym numerze znajdziecie regularny test porównawczy (pięć wzmacniaczy za ok. 9000 zł), hi-endowe kolumny, gramofon, ale polecam przede wszystkim indywidualne testy pięciu urządzeń nowej generacji - soundbarów, głośników bezprzewodowych, systemów "all-in-one". ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj