Filip Wojciechowski Trio w Studiu Koncertowym Polskiego Radia

Koncerty

Już w piątek 25 stycznia w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego w Warszawie odbędzie się kolejny koncert z cyklu "To, co najpiękniejsze...". Tym razem Polskie Radio zaprosiło wybitnego pianistę Filipa Wojciechowskiego, który wystąpi z Polską Orkiestrą Radiową.

Dodano: 18 styczeń 2019

Koncert podzielono na dwie części. W pierwszej wystąpi Filip Wojciechowski Trio w składzie: Filip Wojciechowski – fortepian, Paweł Pańta – kontrabas i Cezary Konrad – perkusja. Gościnnie pojawi się Gary Guthman grający na trąbce. W drugiej części wieczoru zabrzmi koncert fortepianowy F-dur George`a Gershwina w wykonaniu Filipa Wojciechowskiego oraz Polskiej Orkiestry Radiowej pod dyrekcją Michała Klauzy.

Filip Wojciechowski jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie fortepianu. Artysta zdobył wiele nagród na konkursach pianistycznych m.in.: w Paryżu (Konkurs im. Claude Kahna), w Darmstad (Europejski Konkurs Chopinowski) oraz w Warszawie, gdzie otrzymał nagrodę specjalną na XIII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. F. Chopina. Występował z recitalami na całym świecie i w tak renomowanych salach jak Filharmonia Berlińska, Opera House w Monte Carlo, Tokyo International Forum. W swoim dorobku artystycznym Artysta posiada liczne nagrania dokonane dla Polskiego Radia, m.in. autorską płytę "Moments", na której pojawił się gościnnie Gary Guthman.

Koncertu na żywo będzie można posłuchać na antenie radiowej Dwójki. Wydarzenie będzie także transmitowane w streamingu na stronie internetowej Polskiego Radia oraz retransmitowane w radiowej Jedynce i Trójce.

Fot. Facebook

Źródło: materiały prasowe

Koncerty

styczeń

25

piątek

Gdzie: Studio Koncertowe Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego, ul. Jacka Kaczmarskiego 59

Godz.: 19:00

Bilety: w cenie 70 zł do kupienia na www.bilety24.pl

Audio - maj 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Wzmacniacze zintegrowane, dzięki coraz bogatszemu wyposażeniu, wchodzą często w rolę źródeł. Cyfrowe wejścia, Bluetooth, a nawet moduły sieciowe, to elementy widywane tak często, że już niemal standardowe - przynajmniej w zakresie cenowym 3000-4000 zł, którym ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj