Erykah Badu na Szczecin Jazz 2019

Koncerty

Dokładnie za 2 miesiące, bo już 25 marca w hali Netto Arena w Szczecinie, wyjątkowy koncert w ramach festiwalu Szczecin Jazz da Erykah Badu.

Dodano: 25 styczeń 2019

Artystka przyjeżdża na zaproszenie polskiego saksofonisty i producenta Sylwestra Ostrowskiego oraz amerykańskiego trębacza, laureata nagrody Grammy Keyona Harrolda, aby dać jedno, jedyne show z ich Culture Revolution.

Światową gwiazdę zrobił z Badu jej debiutancki album "Baduizm". Krążek pokrył się pięciokrotną platyną, sprzedał w ponad trzech milionach egzemplarzy i zdobył dwie nagrody Grammy.

Erykah Badu ma na swoim koncie 6 solowych albumów, wiele prestiżowych nagród i wyróżnień. Zagrała też w filmach "Blues Brothers 2000", "The Cider House Rules" i "House of D".  Świetnie radzi sobie również w bussinesie, prowadząc wytwórnię płytową Control FreaQ Records, która m.in. pomaga młodym artystom w rozwoju kariery zawodowej oraz klub Black Forest Theater (Dallas, USA), w którym organizuje wydarzenia muzyczne i charytatywne.

Erykah Badu ma na swoim koncie udaną współpracę z wieloma znakomitymi artystami, jak Macy Grey, Chaka Khan, Outcast, The Roots, D`Angelo, Common, Guru, Mos Def, Jill Scott. A od kilku lat współpracuje z artystami związanymi z Culture Revolution, trębaczem Keyonem Harroldem i raperem Pharoahe Monchem.

Culture Revolution to projekt utworzony przez szczecińskiego saksofonistę Sylwestra Ostrowskiego i amerykańskiego trębacza Keyona Harrolda. Artyści przyjaźnią się już od kilkunastu lat a poznali się w Szczecinie, przy okazji legendarnego konkursu dla jazzmanów Zmagania Jazzowe. Po wielu latach znajomości założyli zespół z którym zagrali nawet w najsłynniejszym klubie jazzowym świata, nowojorskim Blue Note Jazz Club. Nagrali i wydali również swój wspólny album pt. "Culture Revolution vol.1 - When You Are Here". Usłyszymy na nim legendę amerykańskiego rapu Pharoahe Moncha, wokalistę Jermaine`a Holmesa i Paulinę Przybysz.

Źródło: materiały prasowe

 

Koncerty

marzec

25

poniedziałek

Gdzie: Netto Arena, Władysława Szafera 3/5/7

Godz.: 20:00

Bilety: w cenie od 99 zł do kupienia na www.sklep.ebilet.pl2019-03-25 12:29:

Audio - lipiec - sierpień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

W tym numerze znajdziecie regularny test porównawczy (pięć wzmacniaczy za ok. 9000 zł), hi-endowe kolumny, gramofon, ale polecam przede wszystkim indywidualne testy pięciu urządzeń nowej generacji - soundbarów, głośników bezprzewodowych, systemów "all-in-one". ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj