Erykah Badu na Szczecin Jazz 2019

25 stycznia 2019 Koncerty

Dokładnie za 2 miesiące, bo już 25 marca w hali Netto Arena w Szczecinie, wyjątkowy koncert w ramach festiwalu Szczecin Jazz da Erykah Badu.

Artystka przyjeżdża na zaproszenie polskiego saksofonisty i producenta Sylwestra Ostrowskiego oraz amerykańskiego trębacza, laureata nagrody Grammy Keyona Harrolda, aby dać jedno, jedyne show z ich Culture Revolution.

Światową gwiazdę zrobił z Badu jej debiutancki album "Baduizm". Krążek pokrył się pięciokrotną platyną, sprzedał w ponad trzech milionach egzemplarzy i zdobył dwie nagrody Grammy.

Erykah Badu ma na swoim koncie 6 solowych albumów, wiele prestiżowych nagród i wyróżnień. Zagrała też w filmach "Blues Brothers 2000", "The Cider House Rules" i "House of D".  Świetnie radzi sobie również w bussinesie, prowadząc wytwórnię płytową Control FreaQ Records, która m.in. pomaga młodym artystom w rozwoju kariery zawodowej oraz klub Black Forest Theater (Dallas, USA), w którym organizuje wydarzenia muzyczne i charytatywne.

Erykah Badu ma na swoim koncie udaną współpracę z wieloma znakomitymi artystami, jak Macy Grey, Chaka Khan, Outcast, The Roots, D`Angelo, Common, Guru, Mos Def, Jill Scott. A od kilku lat współpracuje z artystami związanymi z Culture Revolution, trębaczem Keyonem Harroldem i raperem Pharoahe Monchem.

Culture Revolution to projekt utworzony przez szczecińskiego saksofonistę Sylwestra Ostrowskiego i amerykańskiego trębacza Keyona Harrolda. Artyści przyjaźnią się już od kilkunastu lat a poznali się w Szczecinie, przy okazji legendarnego konkursu dla jazzmanów Zmagania Jazzowe. Po wielu latach znajomości założyli zespół z którym zagrali nawet w najsłynniejszym klubie jazzowym świata, nowojorskim Blue Note Jazz Club. Nagrali i wydali również swój wspólny album pt. "Culture Revolution vol.1 - When You Are Here". Usłyszymy na nim legendę amerykańskiego rapu Pharoahe Moncha, wokalistę Jermaine`a Holmesa i Paulinę Przybysz.

Źródło: materiały prasowe

 

Koncerty
25
Erykah Badu - Szczecin
Marzec /
 Szczecin

Gdzie: Netto Arena, Władysława Szafera 3/5/7

Godz.: 20:00

Bilety: w cenie od 99 zł do kupienia na www.sklep.ebilet.pl2019-03-25 12:29:

Newsletter image
NEWSLETTER
Subskrybuj,
pobierz e-wydanie AUDIO,
bądź na bieżąco
Close icon
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, otrzymasz PDF
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta styczeń 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista listopad - grudzień 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio grudzień 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio grudzień 2020

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu