John Mayall w Warszawie i Krakowie

Koncerty

Niekwestionowany pionier muzyki rockowej, kompozytor i bluesman, multiinstrumentalista grający na gitarze, instrumentach klawiszowych i harmonijce John Mayall już za miesiąc przyjedzie do Polski na dwa koncerty.

Dodano: 13 luty 2019

John Mayall wychowywał się na muzyce amerykańskich bluesmanów takich jak Leadbelly czy Smith czy Eddie Lang i sam uczył się gry na fortepianie, gitarze oraz harmonijce. W latach 60. rozpoczął swoje pierwsze występy, początkowo w grupach półprofesjonalnych. W Londynie, w którym jakiś czas mieszkał, utworzył John Mayall`s Bluesbreakers. Zespół był szkołą talentów, przewinęło się przez niego wielu muzyków, którzy później zdobyli znacznie większą popularność niż sam John Mayall. Wśród znanych postaci sceny muzycznej znajdziemy choćby Erica Claptona czy Johna McVie i Micka Fleetwooda (założycieli Fleetwood Mac). W roku 2005 Mayall został uhonorowany Orderem Imperium Brytyjskiego.

"Trochę czasu upłynęło od naszej ostatniej podróży do Europy. Tęskniłem za byciem tam i mam nadzieję, że będziecie zadowoleni z tego, że wracamy na trasę po Europie na początku 2019 roku. Jak pewnie wiecie, Carolyn Wonderland dołączy do nas ze swoim niesamowitym talentam do gry na gitarze, a Greg Rzab i Jay Davenport będą odpowiedzialni za sekcję rytmiczną tak jak do tej pory. Do sklepów trafi również nowy album, który jest dla mnie szczególnie ważny, ponieważ pojawi się na nim kilku moich ulubionych gitarzystów. Wszyscy powinni być Wam znani - Joe Bonamassa, Carolyn Wonderland, Todd Rundgren, Larry McCray, Alex Lifeson i Steven Van Zant. Jestem bardzo dumny z tego, że wszyscy zgodzili się wziąć udział w nagraniu najnowszego albumu "Nobody Told Me". Ponownie ruszam w trasę, aby pokazać, że blues jest tak samo silny jak zawsze. Do zobaczenia wkrótce. John Mayall".

 

Koncerty

marzec

17

niedziela

Gdzie: klub Stodoła, ul. Batorego 10

Godz.: 19:00 (wejście)

Bilety: w cenie od 130 zł do kupienia za pośrednictwem stron www.stodola.pl oraz www.livenation.pl

marzec

18

poniedziałek

Gdzie: klub Studio, ul. Witolda Budryka 4

Godz.: 19:00 (wejście)

Bilety: w cenie od 130 zł do kupienia za pośrednictwem stron www.stodola.pl oraz www.livenation.pl

Audio - lipiec - sierpień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

W tym numerze znajdziecie regularny test porównawczy (pięć wzmacniaczy za ok. 9000 zł), hi-endowe kolumny, gramofon, ale polecam przede wszystkim indywidualne testy pięciu urządzeń nowej generacji - soundbarów, głośników bezprzewodowych, systemów "all-in-one". ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj