AFROÏSTIC Trio w poznańskim Blue Note Jazz Club

Koncerty

W piątek 12 kwietnia w poznańskim Blue Note Jazz Club wystąpi AFROÏSTIC Trio. Zespół tworzy senegalski wirtuoz gitary i charyzmatyczny wokalista Herve Samb, amerykański basista Reggie Washington oraz mistrz instrumentów perkusyjnych Ulri Yul Edorh.

Dodano: 19 luty 2019

Reggie Washington, basista, jest liderem formacji. Był współtwórcą nagrań i koncertów Branforda Marsalisa, Steve'a Colemana, Lestera Bowie i Ronalda Shanon Jacksona. Nazwisko amerykańskiego muzyka pojawia się na blisko dwustu albumach zrealizowanych z najważniejszymi dzisiejszego jazzu i muzyki rozrywkowej. Basista realizuje także swoje autorskie pomysły we własnych zespołach.

Herve Samb zafascynowany tradycyjnymi rytmami swojego dziedzictwa i specyficznym połączeniem muzyki afrykańskiej z amerykańska pop-music postanowił tworzyć własne brzmienie. Zaczął od jazzowego kwintetu, który wkrótce stał się lokalną sensacją w Senegalu i formacją, która otwierała afrykańskie koncerty takich sław jak Lucky Peterson i McCoy Tyner.

Gitarzysta zwrócił na siebie uwagę europejskich gwiazd jazzu i wnet znalazł się w zespołach takich muzyków, jak David Murray, Reggie Washington, Pharoah Sanders, Meshell Ndegeocello i charyzmatycznymi wokalistkami: Lisą Simone (córką legendarnej Niny Simone) oraz Somi - amerykańską wokalistką jazzową.

Mistrzem perkusji w AFROÏSTIC Trio jest Ulri Yul Edorh - artysta z afrykańskiego Benin-Togo, który w Marsylii zdobył muzyczne wykształcenie (absolwent jazzowej perkusji Marseille Conservatory). Doskonały muzyk jest chętnie zapraszany jest przez czołowych artystów, takich jak Steve Coleman czy Bobby Sparks.

Perkusista jest także uznanym producentem nagrań oraz koncertów Lizy Simone, Asa oraz projektów realizowanych wraz z Reggie'm Washingtonem. Jak sam określa w muzyce AFROÏSTIC Trio odnalazł swój kolor, który koncertom daje "atmosferę pop-soul, rockowej energii, otwarcia na jazz, hip-hop, funky oraz modny electro-jazz, nie wspominając o sporej dawce afrykańskich przypraw".

Źródło: Era Jazzu

Koncerty

kwiecień

12

piątek

Gdzie: Blue Note Jazz Club, ul. Kościuszki 79

Godz.: 20:00

Bilety: w cenie 80-100 zł do kupienia na www.bilety24.pl, CIM oraz w kasie klubu

Audio - lipiec - sierpień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

W tym numerze znajdziecie regularny test porównawczy (pięć wzmacniaczy za ok. 9000 zł), hi-endowe kolumny, gramofon, ale polecam przede wszystkim indywidualne testy pięciu urządzeń nowej generacji - soundbarów, głośników bezprzewodowych, systemów "all-in-one". ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj