Rawa Blues Festival 2019

Koncerty

Ponad 80 wykonawców z różnych zakątków świata zgłosiło się do udziału w tegorocznej edycji Rawy Blues. Wiemy już, kto wystąpi. Festival odbędzie się w październiku w dwóch największych i najbardziej prestiżowych salach koncertowych w Katowicach - NOSPR oraz Spodek.

Dodano: 15 marzec 2019

12 października na Dużej Scenie katowickiego Spodka zagrają: Blackberry Brothers, Blues Junkers, Christine & The Blues Drags oraz Willie Mae Unit. Ten skład uzupełni jeszcze laureat Małej Sceny. W tym roku, zespoły oraz soliści występujący na Małej Scenie powalczą również o atrakcyjną nagrodę pieniężną. Zwycięzcę konkursu wskaże jury złożone z bluesowych autorytetów.

Do występu na Małej Scenie, Rada Artystyczna zaprosiła 10 wykonawców: Są to: Adam Zalewski Trio, Magda Hanausek, Lublin Street Band, Roxana Tutaj & Good Omen, Black Job, Blues Menu, Diapositive, Silesian Hammond Group, Tipsy Drivers oraz The Storks.

Wkrótce organizatorzy Rawa Blues Festival ogłoszą zagraniczne gwiazdy, w tym roku na festiwalu zagra aż sześć zespołów z Ameryki Północnej. Będą wśród nich zarówno weterani bluesa, jak i młode twarze, będące przyszłością gatunku.

Rawa Blues Festival to jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowych bluesowych festiwali w Europie. Laureat nagrody "Keeping The Blues Alive", przyznawanej przez amerykańską The Blues Foundation osobom i instytucjom, które najbardziej przyczyniają się do podtrzymania przy życiu oraz rozwoju muzyki i kultury bluesowej. Przez lata, na scenie katowickiego "Spodka" wystąpiły ikony gatunku, tacy jak: Junior Wells, Koko Taylor, Magic Slim, Keb Mo, Robert Cray, Albert Lee, Sonny Landreth i Marcia Ball. W tym roku odbędzie się 39. edycja imprezy.

Źródło: Rawa Blues Festival

Koncerty

październik

11

piątek

Gdzie: NOSPR, plac Wojciecha Kilara 1

Godz.: -

Bilety: wkrótce w sprzedaży

październik

12

sobota

Gdzie: NOSPR, al. Korfantego 35

Godz.: -

Bilety: wkrótce w sprzedaży

Audio - lipiec - sierpień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

W tym numerze znajdziecie regularny test porównawczy (pięć wzmacniaczy za ok. 9000 zł), hi-endowe kolumny, gramofon, ale polecam przede wszystkim indywidualne testy pięciu urządzeń nowej generacji - soundbarów, głośników bezprzewodowych, systemów "all-in-one". ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj