Bartozzi Quartet w warszawskim 12on14

20 marca 2019 Koncerty

W czwartek 18 kwietnia w warszawskim klubie jazzowym 12on14 wystąpi Bartozzi Quartet. Formacja zaprezentuje swój autorski repertuar, bazując przede wszystkim na albumie "Bartozzi Quartet" wydanym w 2016 roku. Nie zabraknie też kilku nowych kompozycji.

Kwartet tworzą, obok lidera grającego na basie, gitarzysta Andrzej Gondek, pianista Rafał Stępień oraz perkusista Paweł Dobrowolski. Płyta składa się z sześciu utworów - cztery skomponował Wojciechowski, jeden Gondek, "Don`t Mess" jest coverem. Album zarejestrowano podczas trzydniowej sesji, bez dogrywek i postprodukcji.

Siłą płyty od początku miała być interakcja znajomych muzyków, co przełożyło się na znakomitą atmosferę w zespole - słychać to od pierwszych dźwięków. Przy tym ten materiał jest niezwykle przebojowy. Kompozycje są proste i energiczne, mocna linia basu oraz perkusja nadają dynamizmu, a dźwięk rhodesa wprowadza nieco subtelności.

Bartozzi Wojciechowski to basista, który stawiał swoje pierwsze profesjonalne kroki na scenie muzycznej w 1997 roku. Dziś jest cenionym gitarzystą sesyjnym. Na koncie ma wiele płyt i singli, współpracował i nadal współpracuje z artystami ze sceny popowej, rockowej, klubowej, a także jazzowej.

Jego nazwisko pojawia się w projektach m.in. Andrzeja Piasecznego, Marka Kościkiewicza, Anity Lipnickiej, Budki Suflera, Krzysztofa Cugowskiego, Tomasz Stańki, Grzecha Piotrowskiego, Borysa Szyca, Krzysztofa Herdzina, Sto % Bawełny, Velvet, Mosquitoo, Envee, Niewinnyh Czarodziei czy Ani Karwan. W 2007 roku uzyskał tytuł Magistra Sztuki w dziedzinie gry na gitarze basowej (AM w Katowicach).

W styczniu 2014 roku miała miejsce premiera debiutanckiej płyty artysty, "Bartozzi EP". w 2016 Bartozzi pokazał kolejną płytę autorską. Sposób jego gry można pokrótce opisać jako energiczny, świeży, wirtuozerski, a zarazem niezwykle stylowy - Bartozzi jest znany z bycia swoistym "kameleonem", płynnie lawirującym między pozornie niekompatybilnymi ze sobą estetykami. W środowisku jest traktowany również jako ekspert w dziedzinie sprzętu muzycznego, często pojawia się na międzynarodowych targach, gdzie jamuje z basistami z całego świata.

Źródło: 12on14

Koncerty
18
Bartozzi Quartet - Warszawa
Kwiecień /
 Warszawa

Gdzie: klub jazzowy 12on14, ul. Stanisława Noakowskiego 16

Godz.: I koncert - 19:00,  II koncert – 21:30

Bilety: 59 zł (ulgowy) i 65 zł (normalny)

Newsletter image
NEWSLETTER
Subskrybuj,
pobierz e-wydanie AUDIO,
bądź na bieżąco
Close icon
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, otrzymasz PDF
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta styczeń 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista listopad - grudzień 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio grudzień 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio grudzień 2020

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu