Rebeka Bakken w poznańskiej Auli UAM

Koncerty

Na gali Ery Jazzu w poznańskiej Auli UAM wystąpi niekwestionowana gwiazda jazzowej wokalistyki - Rebeka Bakken. Koncert odbędzie się 14 kwietnia.

Dodano: 21 marzec 2019

"Rebekka Bakken nie jest emisariuszką skandynawskiego jazzu, ale najznamienitszym przykładem artystki, która rozwijając swój talent potrafiła doskonale zaistnieć na hermetycznym rynku śpiewających jazz dam. Jej nagrania, choć stylistycznie chłodne, "skandynawskie" są również niezwykle "amerykańskie" i przebojowe. Jest melancholijnie ujmująca jak Marianne Faithfull, jazzująca jak Diana Krall, charyzmatyczna jak Joni Mitchell i folkowo przekonująca jak Norah Jones" - mówi Dionizy Piątkowski, szef Ery Jazzu.

Podczas poznańskiego koncertu artystka zaprezentuje swój najnowszy album "Things You Leave Behind" i będzie to jego koncertowa premiera. Rebbeka Bakken stylowo śpiewa kompozycje jazzowe, które wzbogaca swoją charakterystyczną folkową manierą, gdzie sporo jest amerykańskiego rhythm & bluesa, nastojów rocka i funky.

Wokalistka gra także na skrzypcach oraz instrumentach klawiszowych ubarwiając swoją wirtuozerią doskonały band. Usłyszymy melodyjne kompozycje Rebbeki, ale też słynne, jazzowe standardy. Wszystko utrzymane w nastroju tak modnej ostatnio przebojowej, folkowo-jazzowej ballady.

Źródło: Era Jazzu

Koncerty

kwiecień

14

niedziela

Gdzie: Aula UAM, ul. św. Marcin 81

Godz.: 19:00

Bilety: w cenie 80-150 zł do kupienia na www.ticketmaster.pl, www.bilety24.pl, w CIM i EMPiK-u

Audio - kwiecień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Mimo zmian na rynku i pojawiania się nowych kategorii urządzeń, wzmacniacze stereofoniczne zachowują mocną pozycję. Pięć modeli w przystępnej cenie 2000 zł tworzy ciekawy wybór, a przede wszystkim udostępnia przyzwoitą moc i jakość dźwięku. Znamienne dla ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj