Buika Narodowym Centrum Muzyki we Wrocławiu

Koncerty

Już w przyszłym miesiącu zdobywczyni Latin Grammy i nominowana w tej kategorii co dwa lata Concha Buika wraz z zespołem wystąpi w Narodowym Centrum Muzyki we Wrocławiu. Podczas koncertu z pewnością usłyszymy piosenki z jej ostatniej płyty.

Dodano: 23 marzec 2019

Buika do każdego swojego występu wybiera pełen spontaniczności repertuar, bogatą i eklektyczną mieszankę gatunków, takich jak m.in. jazz, reggae, soul, afro fusion, folk i r'n'b. Wszystkie są doprawione charakterystycznym aromatem flamenco i od początku do końca tak intensywne, że śpiew artystki nie pozostawia nikogo obojętnym.

Muzyczne radio NPR przyznało jej honorowe miejsce na liście "50 najlepszych głosów wszech czasów". "The New York Times", "The New Yorker", "Ebony", "El Confidencial", "Metro", "Daily Mail", "El País", BBC World Service, CNN – to tylko niektóre z wielu organizacji medialnych, które od lat chwalą niezwykłą twórczość Buiki.

Buika współpracuje z muzykami, producentami muzycznymi, DJ-ami i piosenkarzami śpiewającymi po hiszpańsku, katalońsku, angielsku, francusku i portugalsku. Śpiewała w towarzystwie Seala, Nelly Furtado, Anoushki Shankar, Chicka Corei, Pata Metheny`ego, Charlesa Aznavoura, Marizy, Bebo Valdésa, Chucho Valdésa, czy Armando Manzanery.

Artystka brała również udział w tworzeniu ścieżek dźwiękowych do kilku filmów. W 2011 roku reżyser Pedro Almodóvar wykorzystał dwie piosenki Buiki - "Por el amor de amar" (Ze względu na miłość) i "Se me hizo facil" (Znalazłem to łatwo) – w filmie "Skóra, w której żyję". W tym filmie Buika pojawia się również na ekranie. Jej wokal usłyszymy też w reklamie kosmetyków Shiseido z udziałem Angeliny Jolie.

Koncerty

kwiecień

06

sobota

Gdzie: Narodowe Forum Muzyki, pl. Wolności 1

Godz.: 20:30

Bilety: w cenie od 150 zł do kupienia na www.eventim.pl

Audio - lipiec - sierpień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

W tym numerze znajdziecie regularny test porównawczy (pięć wzmacniaczy za ok. 9000 zł), hi-endowe kolumny, gramofon, ale polecam przede wszystkim indywidualne testy pięciu urządzeń nowej generacji - soundbarów, głośników bezprzewodowych, systemów "all-in-one". ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj