Bobby McFerrin & Gimme 5 w Katowicach

Koncerty

Po ogromnym sukcesie trasy koncertowej "Circlesongs" Bobby McFerrin powraca do Polski ze wspaniałym projektem "Gimme 5". W sobotę 4 maja zagra w Katowicach.

Dodano: 29 marzec 2019

Bobby McFerrin wystąpi podczas wiosennej trasy z czwórką znakomitych muzyków: Joey'em Blakem, Judi Vinar, Rhiannon i Davidem Wormem. Najpierw stworzy na żywo utwory zwane "Circlesongs", a następnie podda je od razu żywej interpretacji. Jeden z pierwszych koncertów grupy w tej konwencji, który odbył się w 2018 roku w Bostonie, został obwołany przez prasę objawieniem.

Bobby McFerrin zgromadził już 10 nagród Grammy. Jest jednym z najbardziej znanych na świecie improwizatorów wokalnych. Sprzedał 20 milionów płyt, zaś jego współpraca z takimi artystami jak Yo-Yo Ma, Chick Corea, Filharmonia Wiedeńska i Herbie Hancock uczyniła z niego prawdziwego ambasadora muzyki klasycznej i jazzu.

Przez lata zaskakiwał publiczność żonglerką zasad przyjętych w klasycznych gatunkach muzyki. Tak będzie i tym razem. Artysta wciąga bowiem publiczność do wspólnego przeżywania muzyki, do współtworzenia koncertu a capella. Zgromadzeni gwiżdżą, tupią, mriczą, klaszczą, naśladują echo, słowem - zatapiają się w wyzwalających duszę wydawanych przez siebie dźwiękach. Śpiew ma dawać wolność i umożliwiać porozumiewanie bez słów.

Na mapie koncertowej oprócz Polski znajdują się także Szwajcaria, Austria, Niemcy, Węgry i Czechy.

Koncerty

maj

04

sobota

Gdzie: NOSPR Katowice, plac W. Kilara 1

Godz.: 20:00

Bilety: w cenie od 190 zł do kupienia na www.eventim.pl

Audio - maj 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Wzmacniacze zintegrowane, dzięki coraz bogatszemu wyposażeniu, wchodzą często w rolę źródeł. Cyfrowe wejścia, Bluetooth, a nawet moduły sieciowe, to elementy widywane tak często, że już niemal standardowe - przynajmniej w zakresie cenowym 3000-4000 zł, którym ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj