Bobby McFerrin & Gimme 5 w Katowicach

Koncerty

Po ogromnym sukcesie trasy koncertowej "Circlesongs" Bobby McFerrin powraca do Polski ze wspaniałym projektem "Gimme 5". W sobotę 4 maja zagra w Katowicach.

Dodano: 29 marzec 2019

Bobby McFerrin wystąpi podczas wiosennej trasy z czwórką znakomitych muzyków: Joey'em Blakem, Judi Vinar, Rhiannon i Davidem Wormem. Najpierw stworzy na żywo utwory zwane "Circlesongs", a następnie podda je od razu żywej interpretacji. Jeden z pierwszych koncertów grupy w tej konwencji, który odbył się w 2018 roku w Bostonie, został obwołany przez prasę objawieniem.

Bobby McFerrin zgromadził już 10 nagród Grammy. Jest jednym z najbardziej znanych na świecie improwizatorów wokalnych. Sprzedał 20 milionów płyt, zaś jego współpraca z takimi artystami jak Yo-Yo Ma, Chick Corea, Filharmonia Wiedeńska i Herbie Hancock uczyniła z niego prawdziwego ambasadora muzyki klasycznej i jazzu.

Przez lata zaskakiwał publiczność żonglerką zasad przyjętych w klasycznych gatunkach muzyki. Tak będzie i tym razem. Artysta wciąga bowiem publiczność do wspólnego przeżywania muzyki, do współtworzenia koncertu a capella. Zgromadzeni gwiżdżą, tupią, mriczą, klaszczą, naśladują echo, słowem - zatapiają się w wyzwalających duszę wydawanych przez siebie dźwiękach. Śpiew ma dawać wolność i umożliwiać porozumiewanie bez słów.

Na mapie koncertowej oprócz Polski znajdują się także Szwajcaria, Austria, Niemcy, Węgry i Czechy.

Koncerty

maj

04

sobota

Gdzie: NOSPR Katowice, plac W. Kilara 1

Godz.: 20:00

Bilety: w cenie od 190 zł do kupienia na www.eventim.pl

Audio - lipiec - sierpień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

W tym numerze znajdziecie regularny test porównawczy (pięć wzmacniaczy za ok. 9000 zł), hi-endowe kolumny, gramofon, ale polecam przede wszystkim indywidualne testy pięciu urządzeń nowej generacji - soundbarów, głośników bezprzewodowych, systemów "all-in-one". ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj