Lindsay Beaver jedną z gwiazd Rawa Blues Festval 2019

Koncerty

Kanadyjska artystka Lindsay Beaver będzie jedną z gwiazd 39. edycji Rawa Blues Festival. Wystąpi ze swoim zespołem w katowickim Spodku i zaprezentuje muzyczną mieszankę rock'n'rolla i bluesa doprawionych punkową energią. Nie bez powodu prezydent wytwórni Alligator określa ją mianem "ukochanego dziecka Amy Winehouse i Little Richarda".

Dodano: 3 kwiecień 2019

Lindsay Beaver dorastała w robotniczej rodzinie, w której muzyka odgrywała ważną rolę. Od dziecka uwielbiała śpiewać, szczególnie upodobała sobie muzykę soul. Potem odkryła hip hop, zafascynowała się Tupakiem Shakurem. Ale wszystko zmieniło się, gdy jako czternastolatka poznała twórczość Jimiego Hendrixa i ...nauczyła się grać na gitarze.

Perkusistką została przypadkiem, czy też raczej dzięki lenistwu pałkera jej zespołu, któremu nie chciało się taszczyć sprzętu na próby w jej domu. Ojciec Lindsay wysupłał trochę grosza, by kupić odpowiedni zestaw. A skoro perkusja była pod ręką, Beaver wciągnęła się w bębnienie do tego stopnia, że zapisała się na studia muzyczne w tej specjalizacji.

Lindsay Beaver wydała pięć albumów własnym nakładem, aż odkrył ją Bruce Iglauer. Jej pierwszą płytą, która wyszła spod skrzydał Alligatora jest "Tough As Love". "Wszystko się zgadza - są dynamiczne bębny, stylowy, zawadiacki wokal i repertuar łączący pieczołowicie wybrane covery z bardzo udanymi kompozycjami własnymi" - pisał o płycie recenzent „Polityki”.

Źródło: Rawa Blues Festival

Audio - lipiec - sierpień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

W tym numerze znajdziecie regularny test porównawczy (pięć wzmacniaczy za ok. 9000 zł), hi-endowe kolumny, gramofon, ale polecam przede wszystkim indywidualne testy pięciu urządzeń nowej generacji - soundbarów, głośników bezprzewodowych, systemów "all-in-one". ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj