Lindsay Beaver jedną z gwiazd Rawa Blues Festval 2019

Koncerty

Kanadyjska artystka Lindsay Beaver będzie jedną z gwiazd 39. edycji Rawa Blues Festival. Wystąpi ze swoim zespołem w katowickim Spodku i zaprezentuje muzyczną mieszankę rock'n'rolla i bluesa doprawionych punkową energią. Nie bez powodu prezydent wytwórni Alligator określa ją mianem "ukochanego dziecka Amy Winehouse i Little Richarda".

Dodano: 3 kwiecień 2019

Lindsay Beaver dorastała w robotniczej rodzinie, w której muzyka odgrywała ważną rolę. Od dziecka uwielbiała śpiewać, szczególnie upodobała sobie muzykę soul. Potem odkryła hip hop, zafascynowała się Tupakiem Shakurem. Ale wszystko zmieniło się, gdy jako czternastolatka poznała twórczość Jimiego Hendrixa i ...nauczyła się grać na gitarze.

Perkusistką została przypadkiem, czy też raczej dzięki lenistwu pałkera jej zespołu, któremu nie chciało się taszczyć sprzętu na próby w jej domu. Ojciec Lindsay wysupłał trochę grosza, by kupić odpowiedni zestaw. A skoro perkusja była pod ręką, Beaver wciągnęła się w bębnienie do tego stopnia, że zapisała się na studia muzyczne w tej specjalizacji.

Lindsay Beaver wydała pięć albumów własnym nakładem, aż odkrył ją Bruce Iglauer. Jej pierwszą płytą, która wyszła spod skrzydał Alligatora jest "Tough As Love". "Wszystko się zgadza - są dynamiczne bębny, stylowy, zawadiacki wokal i repertuar łączący pieczołowicie wybrane covery z bardzo udanymi kompozycjami własnymi" - pisał o płycie recenzent „Polityki”.

Źródło: Rawa Blues Festival

Audio - kwiecień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Mimo zmian na rynku i pojawiania się nowych kategorii urządzeń, wzmacniacze stereofoniczne zachowują mocną pozycję. Pięć modeli w przystępnej cenie 2000 zł tworzy ciekawy wybór, a przede wszystkim udostępnia przyzwoitą moc i jakość dźwięku. Znamienne dla ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj