Adam Bałdych Quartet w warszawskim Teatrze ROMA

Koncerty

Już we wtorek 9 kwietnia na Dużej Scenie Teatru Muzycznego ROMA odbędzie się koncert promujący najnowszy album Adama Bałdycha – "Sacrum/Profanum". Wydarzenie odbędzie się w ramach cyklu Dobry Wieczór Jazz.

Dodano: 3 kwiecień 2019

"Sacrum/Profanum" to najnowszy projekt Adama Bałdycha i jego kwartetu, nagrany dla prestiżowej niemieckiej oficyny wydawniczej ACT MUSIC. Jest próbą wpisania muzyki sakralnej różnych epok w kontekst współczesnego świata – jego bogactwa brzmień, wolności interpretacji i ekspresji.

Kompozycje średniowiecznej mistyczki Hildegardy z Bingen, latami trzymane w sekrecie w Watykanie "Miserere" Gregorio Allegriego lub utwory współczesnej awangardzistki Sofi Gubaiduliny to materiał dotychczas wykonywany z ogromnym namaszczeniem formalnym. Próby jakiejkolwiek ingerencji aranżacyjno-interpretacyjnej w ich materię były wręcz zabronione. Adam Bałdych - czujny obserwator przemian dzisiejszego świata – podejmuje to wyzwanie.

Po niezwykle udanych projektach "The New Tradition" z Yaronem Hermanem, "Antiphona - Psalmy Syryjskie" czy ostatnio "Brothers" z norweskim Helge Lien Trio, tym razem proponuje muzykę niezwykle uduchowioną, realizowaną w duchu nieskrępowanej improwizacji i przy użyciu współczesnych środków artystycznych - jak dźwięk dookólny i wizualizacje. Tworzy muzykę konceptualną, ale w ciągłym dialogu z odbiorcą.

Projekt współtworzą czołowi, wybitni polscy jazzmani: Krzysztof Dys (fortepian), Michał Barański (kontrabas) i Dawid Fortuna (perkusja), a jego premiera odbyła się 29 marca 2019 roku.

Źródło: Teatr ROMA

Koncerty

kwiecień

09

wtorek

Gdzie: Teatr ROMA, ul. Nowogrodzka 49

Godz.: 19:00

Bilety: w cenie od 90 zł do kupienia na www.bilety.teatrroma.pl, www.ebilet.pl oraz w kasie teatru

Audio - lipiec - sierpień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

W tym numerze znajdziecie regularny test porównawczy (pięć wzmacniaczy za ok. 9000 zł), hi-endowe kolumny, gramofon, ale polecam przede wszystkim indywidualne testy pięciu urządzeń nowej generacji - soundbarów, głośników bezprzewodowych, systemów "all-in-one". ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj