Adam Bałdych Quartet w warszawskim Teatrze ROMA

Koncerty

Już we wtorek 9 kwietnia na Dużej Scenie Teatru Muzycznego ROMA odbędzie się koncert promujący najnowszy album Adama Bałdycha – "Sacrum/Profanum". Wydarzenie odbędzie się w ramach cyklu Dobry Wieczór Jazz.

Dodano: 3 kwiecień 2019

"Sacrum/Profanum" to najnowszy projekt Adama Bałdycha i jego kwartetu, nagrany dla prestiżowej niemieckiej oficyny wydawniczej ACT MUSIC. Jest próbą wpisania muzyki sakralnej różnych epok w kontekst współczesnego świata – jego bogactwa brzmień, wolności interpretacji i ekspresji.

Kompozycje średniowiecznej mistyczki Hildegardy z Bingen, latami trzymane w sekrecie w Watykanie "Miserere" Gregorio Allegriego lub utwory współczesnej awangardzistki Sofi Gubaiduliny to materiał dotychczas wykonywany z ogromnym namaszczeniem formalnym. Próby jakiejkolwiek ingerencji aranżacyjno-interpretacyjnej w ich materię były wręcz zabronione. Adam Bałdych - czujny obserwator przemian dzisiejszego świata – podejmuje to wyzwanie.

Po niezwykle udanych projektach "The New Tradition" z Yaronem Hermanem, "Antiphona - Psalmy Syryjskie" czy ostatnio "Brothers" z norweskim Helge Lien Trio, tym razem proponuje muzykę niezwykle uduchowioną, realizowaną w duchu nieskrępowanej improwizacji i przy użyciu współczesnych środków artystycznych - jak dźwięk dookólny i wizualizacje. Tworzy muzykę konceptualną, ale w ciągłym dialogu z odbiorcą.

Projekt współtworzą czołowi, wybitni polscy jazzmani: Krzysztof Dys (fortepian), Michał Barański (kontrabas) i Dawid Fortuna (perkusja), a jego premiera odbyła się 29 marca 2019 roku.

Źródło: Teatr ROMA

Koncerty

kwiecień

09

wtorek

Gdzie: Teatr ROMA, ul. Nowogrodzka 49

Godz.: 19:00

Bilety: w cenie od 90 zł do kupienia na www.bilety.teatrroma.pl, www.ebilet.pl oraz w kasie teatru

Audio - kwiecień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Mimo zmian na rynku i pojawiania się nowych kategorii urządzeń, wzmacniacze stereofoniczne zachowują mocną pozycję. Pięć modeli w przystępnej cenie 2000 zł tworzy ciekawy wybór, a przede wszystkim udostępnia przyzwoitą moc i jakość dźwięku. Znamienne dla ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj