Warsaw Summer Jazz Days 2019

16 maja 2019 Koncerty

Warsaw Summer Jazz Days odbędzie się w dniach 4-7 lipca w warszawskiej Stodole. W tym roku wystąpią m.in. Stanley Clark Band, Snarky Puppy i Scott Henderson Trio.

4 lipca:

Kamila Drabek Tercet - członkami tercetu są Marcin, Kamila i Kacper, którzy poznali się w czasie studiów na Akademii Muzycznej w Krakowie. Wspólnie stworzyli formację grającą autorską muzykę. Zadebiutowali w sierpniu 2018 r. podczas Summer Jazz Festiwal w Piwnicy pod Baranami. Repertuar zespołu opiera się o oryginalne kompozycje Kamili, muzyka zespołu stanowi połączenie jazzu, folku i rockowej ofensywy. Zespół czerpie inspiracje z tradycji amerykańskiego jazzu przekładając go na sposób nam bliski - czyli polski. Zespół wygrał konkurs na przyznawany przez Instytut Muzyki i Tańca, Jazzowy Debiut Fonograficzny. W lipcu 2019 ukaże się ich pierwszy album.

Jazzmeia Horn - młoda gwiazda współczesnej wokalistyki jazzowej. Zwyciężczyni prestiżowych konkursów Thelonious Monk International Vocal Jazz Competition i Sarah Vaughan Jazz Vocal Competition. Jeden z największych talentów wokalnych ostatnich lat. Za swój debiutancki album "A Social Call" została nominowana do nagrody Grammy.

Stanley Clark Band - legendarny amerykański muzyk jazzowy, którego nowatorski styl gry na kontrabasie i gitarze basowej wywarł szeroki wpływ na muzykę jazzową. Jest autorem, muzykiem sesyjnym, gościem i producentem ponad 50 wydawnictw muzycznych. Największą sławę przyniosły mu występy w grupie fusion-jazzowej Return to Forever Chicka Corei oraz rola lidera wielu grup jazzowych. Autor wielu ścieżek dźwiękowych do seriali i kasowych hollywoodzkich filmów. Zdobywca trzech nagród Grammy i nominowany do tej nagrody aż 12 razy.

5 lipca:

• Andrzej Kowalski Quartet - laureaci tegorocznej edycji programu "Jazzowy debiut fonograficzny" organizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.
W czerwcu tego roku ukaże się ich debiutancki album. Zespół wykonuje oryginalne kompozycje lidera osadzone w stylistyce współczesnego jazzu, w których słychać elementy innych gatunków takich jak muzyka klasyczna, muzyka elektroniczna, minimalizm i rock. Członkowie formacji mogą poszczycić się nagrodami zespołowymi oraz indywidualnymi na wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach jazzowych.

• All Too Human feat.Marc Ducret - projekt duńskiego perkusisty Petera Bruuna, którego grę mieliśmy już okazję usłyszeć w trio Django Batesa podczas ostatniej edycji festiwalu. Ten duńsko-francuski kwartet istnieje od 2017 roku i nagrał wysoko oceniony przez krytyków i znawców album dla kultowej wytwórni ayler records zatytułowany "Vernacular Avantgarde". W kwartecie ALL TOO HUMAN prowadzonym przez Petera Brunna grają także Kasper Tranberg na trąbce, Simon Toldam na klawiszach i wielka indywidualność współczesnej awangardowej gitary czyli Marc Ducret.

• Snarky Puppy - teksańska supergrupa założona w 2003 przez basistę i kompozytora Michael'a League'a. Trzykrotni zdobywcy nagrody Grammy. Przebojowość i improwizatorski talent sprawiły, że zespół występował u boku Eryki Badu, Justina Timberlake'a i Snoop Dogga. Charyzma, luz, żywiołowa sceniczna ekspresja, rewelacyjne porozumienie między kolektywem a publicznością - wszystko to sprawia, że koncerty Snarky Puppy są wyjątkowym, pełnym pozytywnej energii przeżyciem

6 lipca:

Delvon Lamarr Organ Trio - znanym także jako DLO3 – zespół z Seattle grający muzykę soul-jazzową z mocnymi wpływami funku i bluesa. Tworzą go, grający na organach Hammonda, Delvon Lamarr Dumas,gitarzysta Jimmy James i perkusista Doug Octa Port. Ich debiutancki album " Close But No Cigar" wylądował na szczycie amerykańskiej listy Contemporary Jazz Albums.

Scott Henderson Trio - uważany za jednego z najbardziej utalentowanych i oryginalnych gitarzystów w historii jazzu. To jedna z prawdziwych ikon stylu fusion, współzałożyciel legendarnej grupy Tribal Tech oraz autor wielu własnych projektów, a także muzyk mający na koncie współpracę z takimi tuzami jazzu jak Chick Corea i Joe Zawinul. O jego klasie niech świadczy fakt, że w roku 1991 został uznany najlepszym gitarzystą jazzowym przez magazyn "Guitar World", zaś roku później tenże sam tytuł został mu przyznany przez pismo "Guitar Player".

James Brandon Lewis Quintet - jest jednym ze współczesnych tytanów saksofonu tenorowego. Otrzymał pochwały od głównych kulturowych pism opiniotwórczych, takich jak Ebony Magazine, New York Times i zdobył szacunek wśród różnych cenionych artystów. Autor kilku albumów,za które otrzymuje najwyższe noty. Wśród nich takie arcydzieła jak "Divine Travels", "Days of Freeman" , "Radiant Inprints" czy też ostatnia nagrana w kwintecie " An Unruly Manifesto".

7 lipca:

Garcia Nubya - pochodząca z Londynu 28-latka, to kolejna reprezentantka nowej fali brytyjskiego jazzu, która szturmem zdobywa światowe sceny. Zaangażowana w wiele projektów, Nubya w zeszłym roku wydała swoją pierwszą płytę zatytułowaną " Nubya’s 5lve" z udziałem samych gwiazd młodego pokolenia. Zdaniem krytyków to jeden z najlepszych albumów ubiegłego roku.

Kenny Garret Quintet - wybitny saksofonista jazzowy, mający na koncie około 20 albumów autorskich, z których aż cztery były nominowane do nagrody Grammy, Jeden z najlepszych alcistów w historii jazzu, znany przede wszystkim ze swojej pięcioletniej gry w zespole Milesa Davisa. Na liście muzyków z którymi Garrett występował i nagrywał są tacy legendarni artyści jazzu jak McCoy Tyner, Elvin Jones, Freddie Hubbard, Ron Carter, Pharoah Sanders, Chick Corea, Art Blakey i Pat Metheny.

90 URODZINY Benny Golson'a - jeden z najlepszych tenorzystów w historii jazzu, legendarny muzyk i kompozytor, dzisiaj już 90-letni. Na scenie obecny od lat 50. Lider, a także muzyk zespołów Dizzy’ego Gillespie i Jazz Messengers, Arta Blakey’a. Twórca wielkich standartów jazzu, takich jak "Killer Joe", "I Remember Clifforrd", " Stablemates", " Whisper Not" i "Along Came Betty" - żeby wymienić tylko niektóre z nich.

Koncerty
04
Warsaw Summer Jazz Days 2019 dzień I - Warszawa
Lipiec /
 Warszawa

Gdzie: klub Stodoła, ul. Batorego 10

Godz.: 19:00 

Bilety: 120 zł / 150 zł / 170 zł

05
Warsaw Summer Jazz Days 2019 dzień II - Warszawa
Lipiec /
 Warszawa

Gdzie: klub Stodoła, ul. Batorego 10

Godz.: 19:00 

Bilety: 120 zł / 150 zł / 170 zł

06
Warsaw Summer Jazz Days 2019 dzień III - Warszawa
Lipiec /
 Warszawa

Gdzie: klub Stodoła, ul. Batorego 10

Godz.: 19:00 

Bilety: 120 zł / 150 zł / 170 zł

07
Warsaw Summer Jazz Days 2019 dzień IV - Warszawa
Lipiec /
 Warszawa

Gdzie: klub Stodoła, ul. Batorego 10

Godz.: 19:00 

Bilety: 120 zł / 150 zł / 170 zł

Newsletter image
NEWSLETTER
Subskrybuj,
pobierz e-wydanie AUDIO,
bądź na bieżąco
Close icon
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, otrzymasz PDF
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta grudzień 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista listopad - grudzień 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio grudzień 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio grudzień 2020

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu