Świąteczny koncert Placido Domingo w Krakowie

Koncerty

Placido Domingo wraca do Polski z przepięknym świątecznym koncertem. Tym razem odwiedzi Kraków i z towarzyszeniem orkiestry Sinfonietta Cracovia zaśpiewa w Tauron Arenie.

Dodano: 17 maj 2019

Placido Domingo dysponuje wspaniałą techniką wokalną i barwą głosu - tenorem spinto. Jest niekwestionowaną gwiazdą międzynarodowych scen operowych, śpiewakiem, dyrygentem oraz współtwórcą wielu wydarzeń muzycznych. Razem z z Luciano Pavarottim i Jose Carrerasem tworzył niezrównane trio światowej klasy tenorów.

Placido Domingo, a właściwie Jose Placido Domingo Embil, urodził się 21 stycznia 1941 roku w Madrycie. Za sprawą rodziców muzyków także odebrał wykształcenie muzyczne. Debiutował w Traviacie rolą Alfreda w Operze Narodowej. Był rok 1961. Domingo szybko rozpoczął karierę międzynarodową. Występował w sztukach granych w czołowych teatrach i operach na całym świecie, w La Scala w Mediolanie, Metropolitan Opera w Nowym Jorku (zagrał tu już 46 ról), czy Covent Garden w Londynie.

W swoim życiu zagrał 144 ról w różnych językach, m.in. włoskim, niemieckim, hiszpańskim, francuskim, angielskim czy nawet rosyjskim, większość jego repertuaru jest jednak włoskojęzyczna. W swoim życiu brał udział w ponad stu nagraniach, z czego większość to nagrania pełnych oper.

W Polsce występował pięć razy, po raz pierwszy w roku 1992 podczas koncertu charytatywnego "Serce za serce", organizowanego przez Fundację Rozwoju Kardiochirurgii imienia profesora Zbigniewa Religi. W czerwcu 2003 r. otrzymał doktorat honoris causa Akademii Muzycznej imienia Fryderyka Chopina.

Źródło: materiały prasowe

Koncerty

grudzień

22

niedziela

Gdzie: Tauron Arena, ul. Stanisława Lema 7

Godz.: 20:00

Bilety: w cenie od 179 do 679 zł do kupienia na www.eventim.pl

Audio - czerwiec 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Gramofony za 2400 zł to już nie plastikowa tandeta z supermarketów, która pozwala dzisiaj dotrzeć "analogowi" pod strzechy. Dobry dźwięk zawsze trochę kosztuje, czy to ze źródła cyfrowego, czy analogowego, czy z kolumn, czy ze słuchawek. Trzy znane marki - Denon, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj