Chris de Burgh na trzech koncertach w listopadzie

Koncerty

W trakcie ponad 30-letniej kariery Chris De Burgh odwiedził Polskę dwukrotnie. W ramach kolejnej trasy koncertowej także nie ominie naszego kraju. Spodziewają się go Warszawa, Kraków i Wrocław.

Dodano: 28 maj 2019

Chris de Burgh zaczął śpiewać wcześnie, bo już w czasach studiów. Jego pierwsze kompozycje powstawały w Dublinie. W 1974 roku młody, utalentowany artysta przekonał do siebie szefostwo A&M Records i podpisał pierwszy muzyczny kontrakt.

Jego debiutancki album ukazał się w roku 1975 i nosił tytuł "Far Beyond These Castle Walls". W tym samym roku de Burgh wyruszył w pierwszą trasę koncertową. Przed końcem 1975 roku muzyk wypuścił również krążek zatytułowany "Spanish Train and Other Stories". Pochodząca z tej płyty piosenka "A Spaceman Came Travelling" stała się doskonale wszystkim znanym przebojem. Kolejne płyty powstawały w odstępach kilku lat.

Największy hit znalazł się jednak na krążku "Into The Light" z 1986 r. Mowa o "The Lady in Red" stał się numerem jeden w aż 25 krajach, w tym także w Stanach Zjednoczonych i na Wyspach Brytyjskich. Od wydania tej właśnie płyty kariera De Burgha nabrała znaczącego tempa. Mający premierę w 1988 roku krążek pod tytułem "Flying Colours" okazał się kolejnym wielkim sukcesem - jest to najlepiej sprzedający się album wokalisty.

Na przestrzeni kolejnych lat muzyk pozostawał nadal bardzo aktywny - koncertując w wielu miejscach na świecie i nagrywając kolejne płyty - wszystkie z premierowym materiałem. Jego występy w Polsce można z pewnością zaliczyć do kategorii ważnych muzycznych wydarzeń 2019 roku.

Źródło: Makroconcert

Koncerty

listopad

24

niedziela

Gdzie: Hala Torwar, ul. Łazienkowska 6a

Godz.: 18:00

Bilety: w cenie od 169 zł do kupiennia na www.makroconcert.pl, www.ebilet.pl, www.eventim.pl oraz w salonach Empik 

listopad

26

wtorek

Gdzie: ICE Kraków Congress Centre, ul. Marii Konopnickiej 17

Godz.: 19:00

Bilety: w cenie od 169 zł do kupiennia na www.makroconcert.pl, www.ebilet.pl, www.eventim.pl oraz w salonach Empik 

listopad

27

środa

Gdzie: Hala Stulecia, ul. Wystawowa 1

Godz.: 19:00

Bilety: w cenie od 169 zł do kupienia na www.makroconcert.pl, www.ebilet.pl, www.eventim.pl oraz w salonach Empik

Audio - lipiec - sierpień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

W tym numerze znajdziecie regularny test porównawczy (pięć wzmacniaczy za ok. 9000 zł), hi-endowe kolumny, gramofon, ale polecam przede wszystkim indywidualne testy pięciu urządzeń nowej generacji - soundbarów, głośników bezprzewodowych, systemów "all-in-one". ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj