Jan Garbarek Group w Operze Leśnej w Sopocie

Koncerty

Już w sobotę 29 czerwca w Operze Leśnej w Sopocie wraz z zespołem zagra norweski saksofonista, światowej sławy muzyk i ojciec skandynawskiej sceny jazzowej - Jan Garbarek feat. Trilok Gurtu.

Dodano: 17 czerwiec 2019

Brzmienie saksofonu Jana Garbarka stało się znakiem rozpoznawczym. Niezliczone nagrania płytowe, koncerty w najważniejszych salach koncertowych na całym świecie, wiele lat współpracy z Keithem Jarrettem czy jego bezprecedensowa kooperacja z Hilliard Ensemble sprawiły, że ten wyjątkowy saksofonista stał się popularny we wszystkich gatunkach muzycznych i krajach.

Nigdy nie ułatwiał życia krytykom, którzy muszą znaleźć wygodne etykiety, aby pogrupować artystów według gatunków muzycznych, w jakich tworzą. Garbarek wymyka się tym próbom. Jego nagrania znajdują się w katalogach z napisem jazz, muzyka klasyczna, a nawet pop.

Od początku istnienia kultowej wytwórni ECM z Monachium Jan Garbarek był jednym z jej najbardziej popularnych artystów. W koncercie w Sopocie będą mu towarzyszyć jego wieloletni współpracownik, niemiecki pianista Rainer Brüninghaus, basista z Brazylii Yuri Daniel i mistrz perkusji Trilok Gurtu z Indii.

Źródło: materiały prasowe

Koncerty

czerwiec

29

sobota

Gdzie: Opera Leśna, ul. Stanisława Moniuszki 12

Godz.: 20:30

Bilety: w cenie 80 zł - 160 zł do kupienia na www.bart.sopot.pl

Audio - lipiec - sierpień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

W tym numerze znajdziecie regularny test porównawczy (pięć wzmacniaczy za ok. 9000 zł), hi-endowe kolumny, gramofon, ale polecam przede wszystkim indywidualne testy pięciu urządzeń nowej generacji - soundbarów, głośników bezprzewodowych, systemów "all-in-one". ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj