Mirabai Ceiba - wyjątkowy muzyczny duet w warszawskiej Stodole

Koncerty

Poznali się na ulicy podczas jednego z festiwali w Szkocji i niemal natychmiast w sobie zakochali. On był aktorem, ona wokalistką, postanowili stworzyć duet tworzący piękną i podnoszącą na duchu muzykę.

Dodano: 2 lipiec 2019

W ich nastrojowych utworach delikatne dźwięki harfy, fortepianu i gitary miękko przeplatają się z czułymi i bogatymi muzycznymi pejzażami. Ich koncerty to celebrowanie spokoju – radosna sposobność żeby wcielić przekonanie o muzyce łączącej ludzi, kultury i tradycje.

Mirabai Ceiba tworzą gitarzysta i wokalista Markus Sieber oarz wokalistka/harfistka/klawiszowiec Angelika Baumbach. Oboje pochodzą z różnych stron świata. On ze wschodnich Niemiec, ona ma korzenie meksykańsko-niemieckie.

Wspólnie ukuli nowy styl devotional music będący mieszanką mantr z tradycji Kundalini Jogi, szkockich i hiszpańskich pieśni oraz wpływów muzyki indiańskiej. Poprzez kunsztownie stworzone nagrania Mirabai Ceiba splatają urzekające kompozycje z różnorodnych wpływów i źródeł. Dzięki temu ich muzyka jest ujmująco wielosmakowa.

Ich ostatni album - "Sevati" - z 2015 roku został numerem 1 w 13 krajach na iTunes World Music charts. "Ocean" z 2008 uzyskał nominację w New Age Reporter Best Vocal Album of 2008, a "A houndred blessings" z 2010 został umieszczony przez LA Yoga magazine pośród najlepszych albumów 2010 roku. Album "Awekened Earth" z 2011 dotarł z kolei do czołówki listy bestsellerów.

Źródło: Stodoła

Koncerty

październik

12

sobota

Gdzie: klub Stodoła, ul. Batorego 10

Godz.: 20:00

Bilety: w cenie od 99 PLN do 139 zł do kupienia na www.stodola.pl oraz www.ticketclub.pl

Audio - lipiec - sierpień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

W tym numerze znajdziecie regularny test porównawczy (pięć wzmacniaczy za ok. 9000 zł), hi-endowe kolumny, gramofon, ale polecam przede wszystkim indywidualne testy pięciu urządzeń nowej generacji - soundbarów, głośników bezprzewodowych, systemów "all-in-one". ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj