Stanley Jordan wystąpi w Poznaniu

Koncerty

Amerykański wirtuoz gitary, który perfekcyjnie opanował technikę gry tappingowej - Stanley Jordan - w listopadzie zagra w ramach Ery Jazzu w poznańskiej Auli AUM.

Dodano: 12 lipiec 2019

Koncert Stanleya Jordana jest realizowany jako Poznań Jazz Project. Wybitny amerykański gitarzysta zaprosił do współpracy m.in. Poznań Jazz Philharmonic Orchestra - jedną z najważniejszych polskich orkiestr jazzowych. W projektach wcześniej przez nią realizowanych są koncerty z legendarnym skrzypkiem Jean-Luc Ponty'm, Leszkiem Możdżerem, Rosalie i Dagadaną. Teraz nadeszła kolej na współpracę z Jordanem, dla którego przygotowano m.in. orkiestrowe aranżacje jego wielkich przebojów.

Stanley Jordan pochodzi z Chicago. Przełomowym okazał się udział w Reno Jazz Festival, gdzie gitarzysta zdobył główną nagrodę i zagrał wraz z orkiestrą Quincy Jonesa. Jego muzyczny entuzjazm oraz talent zyskały uznanie wśród wybitnych muzyków jazzowych: gitarzysta pojawiał się w zespołach gigantów jazzu Dizzy’ego Gillespiego i Benny’ego Cartera.

Debiutanckim albumem "Touch Sensitive" - nagranym dla prestiżowej Blue Note Records - gitarzysta dołączył do amerykańskiej elity jazzu i zagrał wraz z Alem Di Meolą, Peterem Erskine`m, Charnettem Moffetem i Omarem Hakimem. Obok klasycznych standardów jazzowych znalazły się także "Eleanor Rigby" Beatlesów, "Angel" J.Hendrixa oraz słynny "Freddie Freeloander" Milesa Davisa.

Album "Magic Touch" wyniósł Stanleya Jordana na szczyt popularności i spowodował, że muzyk zyskał rozgłos jako nowy mistrz gitary elektrycznej. Płyta przez prawie rok była na pierwszym miejscu magazynu Billboard.

Stanley Jordan był czterokrotnie nominowany do nagrody Grammy Awards.

Źródło: Era Jazzu

Koncerty

listopad

09

sobota

Gdzie: Aula UAM, ul. Wieniawskiego 1

Godz.: 19:00

Bilety: w cenie 100/120/150 zł do kupienia na www.ticketmaster.pl i www.bilety24.pl 

Audio - wrzesień 2019

Czytaj bieżący numer na swoim tablecie za darmo!

Nagrody EISA zdobywają coraz większe znaczenie, jako że nasze grono poszerza się o ekspertów z całego świata, a nie tylko z Europy. W tym roku przedstawiamy ponad 30 nagród dla urządzeń stereo i wielokanałowych, high-endowych i budżetowych. Kolumny, słuchawki, ...

Kup ten numer Zaprenumeruj Przejrzyj