Hiromi Uehara zagra w gdańskim Starym Maneżu

23 sierpnia 2019 Koncerty

Pierwszy raz zagrała w Polsce w ramach warszawskiego festiwalu Jazz na Starówce, teraz pojawi się w Gdańsku. Hiromi Uehara - jedna z najwybitniejszych pianistek międzynarodowej sceny jazzowej, już 13 września odwiedzi Stary Maneż, aby zaprezentować materiał ze swojej nowej solowej płyty "Hiromi".

"Zahipnotyzowała widzów i krytyków na obu półkulach, jej twórcza energia wymyka się konwencjonalnym parametrom jazzu i podnosi muzykalność do niespotykanego poziomu złożoności i wyrafinowania" - możemy przeczytać w "Voice of America

Wielokrotnie nagradzana Hiromi Uehara niechętnie definiuje swoją twórczość. Woli grać i pozwalać swojej publiczności decydować o tym, jak zaklasyfikuje jej muzykę, mówiąc o niej tak: "To po prostu fuzja tego, czego słuchałam i czego się nauczyłam".

Artystka jest znana zarówno z pełnych pasji występów, wirtuozerii i łatwości, z jaką łączy gatunki, jak i z niechęci do używania etykiet. Nie przeszkadza jej to w osiąganiu doskonałości, za co spotyka się z uznaniem krytyków na całym świecie.

Hiromi Uehara urodziła się w Japonii w mieście Shizuoka. W wieku sześciu lat zaczęła grać na fortepianie, kształcąc się w Yamaha School of Music. Po przeniesieniu się do Stanów Zjednoczonych w 1999 roku kontynuowała studia w Berklee School of Music w Bostonie w klasie Ahmada Jamala. Studia ukończyła w roku 2003. Jeszcze w trakcie nauki podpisała kontrakt z audiofilską wytwórnią Telarc na wydanie pierwszej płyty zatytułowanej "Another Mind", której producentami byli Jamal oraz Richard Evans. Album ten otrzymał liczne nagrody, m.in. tytuł Jazz Album of the Year Award. Od czasu debiutu w 2003 r. Artystka przedstawiana jest jako "jeden z najjaśniejszych, nowych świateł w krajobrazie fortepianowej muzyki jazzowej".

"Jest niesamowita. Jej muzyka, urok i duch powodują, że może wznieść się na niewyobrażalne muzyczne wyżyny". To słowa A.Jahmala, które wystarczyłyby za wszystkie recenzje świata.

 

Koncerty
01
Hiromi Uehara - Gdańsk
Październik /
 Gdańsk

Gdzie: Stary Maneż, ul. Słowackiego 23

Godz.: 19:00

Bilety: w cenie 109 - 700 zł do kupienia na www.eventim.pl

 

Newsletter image
NEWSLETTER
Subskrybuj,
pobierz e-wydanie AUDIO,
bądź na bieżąco
Close icon
Audio
E-WYDANIE AUDIO
W PREZENCIE!
Zapisz się na subskrypcję naszego newslettera, otrzymasz PDF
NEWSLETTER ZAPISZ SIĘ
Close icon
Live Sound & Installation kwiecień - maj 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta styczeń 2021

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista listopad - grudzień 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio grudzień 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio grudzień 2020

Audio

Miesięcznik audiofilski - polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu