Dream Theater w lutym zagrają we Wrocławiu

12 września 2019 Koncerty

W ramach trasy "The Distance Over Time Tour - Celebrating 20 years of Scenes From A Memory" w lutym 2020 we Wrocławiu wystąpi, nie po raz pierwszy zresztą w Polsce, Dream Theater. Podczas zimowego tournée grupa zagra prawie trzydzieści koncertów w całej Europie.

Z okazji 35-lecia swojej działalności zespół przygotował specjalny trzygodzinny set, zawierający m.in.: wykonanie kultowego albumu "Metropolis pt. 2: Scenes From A Memory" w całości. Tak o nadchodzącej trasie mówi John Petrucci:

"Dla tych, którzy byli na premierze 'Scenes From A Memory' 20 lat temu, będzie to nie tylko szansa na przeżycie wspomnień, ale także doświadczenie naszej muzyki w całkiem nowym sposób - tak, jak pierwotnie było to założone. Do naszych wizualizacji dodaliśmy nowe, animowane sceny, które będą ukazywać bohaterów oraz ich historię podczas całego koncertu w zupełnie nowym świetle. Dla naszych fanów, których jeszcze nie było na świecie 20 lat temu, albo byli jeszcze za młodzi, będzie to okazja, by doświadczyć 'Scenes...' po raz pierwszy w całości. Nie możemy się już doczekać by dla Was zagrać!".

Formacja Dream Theater powstała w 1985 roku, założona przez trzech przyjaciół - Johna Petrucciego (gitara), Johna Myunga (gitara basowa) i Mike Portnoy`a (perkusja). Ten ostatni pożegnał się z zespołem w 2010 roku, a dwóch Johnów jest w grupie do dziś. Petrucci oprócz bycia głównym kompozytorem muzyki, od lat jest też zaangażowany w produkcje płyt. Skład uzupełniają James LaBrie (wokal), fantastyczny klawiszowiec Jordan Rudess i ten, który tak wspaniale zastąpił Portnoya, jego imiennik Mangini.

Dream Theater to twórcy wiekopomnych dzieł gatunku: "Images And Words", "Awake" czy "Metropolis Pt. 2: Scenes from a Memory". Zespół był dwukrotnie nominowany do Grammy i sprzedał ponad 12 mln albumów na świecie.

Źródło: Knock Out Productions

Koncerty
16
Dream Theater - Wrocław
Luty /
 Wrocław

Gdzie: Hala Orbita, ul. Wejherowska 34

Bilety: 249 zł (płyta), 179-299 zł (sektory)

Do kupienia na www.sklep.knockoutprod.net (bilety na płytę) oraz eventim.pl (na sektory oraz płytę).

Live Sound & Installation styczeń 2020

Live Sound & Installation

Magazyn techniki estradowej

Gitarzysta styczeń 2020

Gitarzysta

Magazyn fanów gitary

Perkusista styczeń 2020

Perkusista

Magazyn fanów perkusji

Estrada i Studio styczeń 2020

Estrada i Studio

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Estrada i Studio Plus listopad 2016 - styczeń 2017

Estrada i Studio Plus

Magazyn muzyków i realizatorów dźwięku

Audio styczeń 2020

Audio

Polski przedstawiciel European Imaging and Sound Association

Domowe Studio - Przewodnik 2016

Domowe Studio - Przewodnik

Najlepsza droga do nagrywania muzyki w domu